З вересня на Звенигородщині почнеться вакцинація тварин проти сказу

Фото тематичне

Упродовж вересня-жовтня 2024 року на території Звенигородського району триватиме кампанія з вакцинації диких м’ясоїдних тварин проти сказу.

Про це «Шполяночку+» інформує завідувач Шполянського відділу Звенигородської РДЛВМ   Володимир Овчаренко.

Сказ – одна з найнебезпечніших летальних вірусних хвороб спільних для тварин та людей. Оскільки основним джерелом вірусу сказу є лисиця червона, то його профілактика серед тварин дикої фауни є одним із основних заходів, – зазначає Володимир Олександрович. –  Пероральна імунізація від сказу – один із способів вакцинації тварин, яких неможливо відловити щоб вакцинувати класично (внутрішньом’язево або підшкірно). Такий спосіб вакцинації застосовують для диких та бродячих тварин, у яких після поїдання поживної принади з вакциною на 21 день формується імунітет до збудника сказу і триває мінімум 1 рік.

Як наголошує фахівець, за рахунок проведення вакцинації диких тварин вдалось суттєво зменшити кількість випадків сказу, особливо в дикій природі. Для ефективного розповсюдження вакцини основним принципом є охоплення всієї території району, окрім населених пунктів, боліт, водоймищ, авто- та залізничних шляхів та місць проведення польових робіт.

Так, на території Звенигородського району у 2024 році імунізація диких м’ясоїдних тварин розпочнеться у вересні-жовтні. Розповсюдження вакцини буде проведено шляхом ручного розкладання принад з вакциною на території лісових угідь всіх форм власності на визначеній площі, яка погоджена із районними військовими адміністраціями (за винятком населених пунктів, водно-болотних угідь, ріллі, полів, автодоріг) у період воєнного стану.

Антирабічна вакцина складається з поживної принади, яка має харчові та привабливі компоненти для тварин, у вигляді брикету коричневого кольору, в середині якої знаходиться полімерний блістер з активними компонентами вакцини.

– Сама принада безпечна для людей і тварин та навколишнього середовища. Має вигляд невеликих брикетів розміром із сірникову коробку з різким запахом м’ясо-кісткового борошна. Усередині приманки знаходиться капсула з вакциною проти сказу, — роз’яснює керівник.

Він також  звертається до громадян із застереженням не чіпати та переміщати принаду з вакциною в інше місце.

Коментарі