За сигналом «Тривога!» гасили пожежу у Васильківському ліцеї

Спостережливі шполяни помітили минулого понеділка тривожний потік транспорту рятівників у напрямку приміщень Васильківського професійно-технічного ліцею. Згодом з’ясувалося, що жодних надзвичайних ситуацій, дякувати Богу, цього дня не сталося — це були спільні командно-штабні навчання районного відділу ГУ МНС в Черкаській області. Метою навчань було удосконалити злагоджену дію районних служб у разі виникнення надзвичайної ситуації на об’єктах району.

— В цьому випадку тактичний задум полягав в умовному виникненні у результаті замкнення проводу пожежі в кабінеті української мови та літератури у приміщенні Васильківського професійно-технічного ліцею, де знаходилися троє потерпілих. Потрібно за максимально короткий час здійснити всі необхідні заходи, щоб врятувати людей та погасити пожежу, — прокоментував подію начальник районного відділу ГУ МНС України в Черкаській області Олександр Пластун.

— Окрім рятівників, про навчання ніхто не був попереджений, всі служби були повідомлені як про справжню надзвичайну ситуацію, — зазначив перший заступник голови Шполянської райдержадміністрації Юрій Козоріз, який координував навчання. — Повна секретність була забезпечена для того, аби пересвідчитися в оперативності реагування всіх причетних служб на сигнал тривоги. І всі спрацювали на високому рівні, окрім, на жаль, газового господарства, працівники якого досі не прибули. Це прикро, адже поряд знаходиться газова котельня і мінімальне зволікання може призвести до тяжких наслідків.

А тим часом ліцеїсти спостерігали за від’їздом швидкої, в яку за лічені секунди вже повантажили умовно постраждалих на носилках.

Операція тривала блискавично і студенти змогли на власні очі побачити весь процес боротьби з умовною пожежею та порятунку людей.

— Ми самі запросили рятівників для того, щоб ці навчання провели саме у нашому ліцеї, — додала директор закладу Валентина Малогровець. — Вивчаючи вимоги цивільного захисту, діти змогли на практиці ознайомитися з основними діями при виникненні надзвичайної ситуації. Зазвичай ми проводимо такі навчання у травні, але цього року вирішили провести їх раніше, поки студенти знаходяться на заняттях перед проходженням практики.

Наталія СТОРЧАК (фото автора).