За законами Істини, Добра і Краси

 Бібліотекар — провідник, який допомагає книзі знайти дорогу до читацького серця. Таким провідником у Шполянській ЗОШ І-ІІІ ступенів №5 є шкільний бібліотекар Світлана Різник. Своїм  основним завданням як шкільного бібліотекаря вона вбачає прищепити дитині любові до книги, навчити учнів-читачів користуватися бібліотекою, її фондами, довідково-бібліографічним апаратом. Поєднуючи традиційні та інноваційні форми роботи,  постійно працює над тим, щоб заохотити учнів до читання, зацікавити їх новинками літератури.        

Як талановитий майстер бібліотечної справи,  Світлана Дмитрівна вважає, що світ – прекрасне творіння Боже. Людина, яка є образом і подобою Господа, покликана стати Його співавтором у вдосконаленні, оздобленні та гармонізації життя на цій планеті за законами Істини, Добра і Краси. І ці мотиви проходять через усі матеріали постійно діючих виставок, через сценарій тематичних ранків, бібліотечних уроків, годин класного керівника за участю шкільного бібліотекаря. Робота шкільної бібліотеки має великий вплив на «духовність школи». Світлана Дмитрівна переконана, що робота школи, сім'ї  і громадськості – це формування духовних цінностей учнів, молоді. І саме вчитель має вести дитину в світ моральності, культурних цінностей і традицій українського народу. І як вдумливий, відповідальний спеціаліст своєї справи, допомагає вчителям-предметникам, класним керівникам нести дітям віру в доброту і людяність, які врятують світ. Її виступи на годинах класного керівника, бібліотечних уроках, тематичних ранках, навчають школярів відчувати, співпереживати, вірити, надіятися. Це не менше важливо, аніж розумове виховання.

Традиційно, у жовтні  проходить Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек. У нашій школі він розпочався з загальношкільної лінійки, яку підготували у співпраці бібліотекар та класний керівник 7 класу Л.О. Черякова. Учнів школи ознайомили з темою місячника та заходами, що проводитимуться протягом жовтня. Були оголошені акції «Живи книго», та «Подаруй книгу бібліотеці», на яку відгукнулися 38 учнів. Цікаво пройшов майстер-клас з виготовлення закладинок. Його підготувала та провели для молодших школярів бібліотекар та учні 10 класу.  До дня профілактики правопорушень, Світланою Дмитрівною було підготовлено огляд літератури на правову тематику, а до Дня Козацтва – відео огляд книг, присвячений цій темі. Упродовж місячника, у співпраці з заступником директора по виховній роботі Ларисою Лісогор організовано та проведено зустріч з поетом-земляком Русланом Церковним. Разом з класними керівниками 4, 6, 9 класів В.А. Головко, Г.О. Седик, Л.В. Курінною були проведені заходи, присвячені 100-річчю видатного педагога Василя Олександровича Сухомлинського. Закінчився місячник лінійкою, на якій було нагороджено відзнаками найактивніших відвідувачів бібліотеки.

Великий філософ Д. Дідро сказав, що найщасливіша людина — та, яка дає щастя великій кількості людей. А професія бібліотекаря надає таку можливість. Чудово, коли шкільний бібліотекар, а у нашій школі – це Світлана Різник, дарує учням-читачам радість спілкування з книгою.

Лариса Лісогор,

заступник директора з виховної роботи