Загроза «Синіх китів»

До уваги батьків!

Шполянський відділ Смілянської місцевої прокуратури інформує батьків, що в соціальних мережах набувають загрозливої популярності певні соціальні ігри, які є великою небезпекою для здоров’я та життя наших дітей.

На території Черкаської області стало відомо про два випадки причетності неповнолітніх у «групах смерті».

Інтернет вбиває українських підлітків. У ті хвилини, коли батьки нічого не підозрюють, їх дитина може копирсатися в соцмережі та обирати квести в так званих «групах смерті». Небезпечна гра вже вбила сотні дітей.

Існує хибна думка, що до гри потрапляють неповнолітні з неблагополучних та бідних сімей, та це ствердження хибне, адже більшість учасників, які постраждали від гри, — з благополучних сімей. Вони мали практично все. Але дітям бракувало основного — батьківського спілкування.

Якщо дитині багато купують всього, задовольняють всі її капризи, але не задовольняють основного — доброго батьківського, людського, люблячого спілкування, то такі діти потрапляють до групи ризику.

У багатьох підлітків трапляються проблеми у житті, які здаються їм нерозв'язними. Тоді вони найбільше потребують підтримки і любові своїх близьких людей не показової і оптимістичної, а допомоги в розумінні себе і світу. 

У зв’язку з цим, батькам для того, щоб не допустити потрапляння дітей у такі групи, рекомендуємо приділяти більшу увагу психологічному стану дитини та:

 1) Перевіряти шкіряні покриви дитини на наявність пошкоджень та, в разі їх виявлення, з’ясовувати обставини, за яких вони з’явилися. Особливу увагу звертати на пошкодження різного роду в формі кита.

2) Перевіряти акаунти дитини в соціальних мережах, та групи до яких входить акаунт. Перевіряти вміст спілкування в приватних чатах.

3) Звертати увагу на коло спілкування дитини.

4) Обов’язково контролювати те, які фото й та відеофайли знаходяться в гаджетах дитини.

5) Встановіть функцію «батьківський контроль» на всіх гаджетах дитини.

У разі наявності таких фактів не залишайтеся байдужими, а допоможіть дітям. Звертайтеся до психологів у Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та невідкладно повідомляйте до органів прокуратури та поліції. 

Марина РУЖИНА, прокурор Шполянського відділу Смілянської місцевої прокуратури