Роботи по дереву матусівського столяра Віктора Костиріна я побачила на його сторінці у facebook. І захотілося познайомитися з цим майстром та його роботами самій та познайомити усіх читачів «Шполяночки+».
Віктор і справді має золоті руки та неабиякий талант. Творити таку красу може лише дуже працелюбна людина, яка захоплена тим, чим займається.
У невеличкій майстерні столяра, що облаштована біля будинку, народжуються чудові шкатулки, рамки, меблі, з’являються нові ідеї, які згодом втілюються майстром у життя.
Віктор Костирін родом із с.Матусів. Нині мешкає зі своєю родиною —дружиною та двома синочками — у центрі села. Працює у місцевому деревообробному цеху. Після школи хлопець одразу пішов працювати. Так складалися життєві обставини, що їхати навчатися в нього не було можливості. Тож свої університети здобував у колективі, куди пішов працювати, тут вчився столярувати, і за всі роки роботи з деревом вже освоїв більшість секретів.
А починалося все зі звичайної шкатулки. Віктор згадує, що саме вона й стала його першим виробом років десять тому. Хоча й кажуть, що перший млинець комом, та у Віктора вона вдалась, хоча потрудитися довелося чимало і над вирізьбленими візерунками, і над її обробкою та оздобленням. Потім були полички для ікон, картини, інші дрібні речі, які виготовляв як подарунки для друзів та знайомих чи за їхнім замовленням. Нині асортимент його виробів все розширюється. Він надає нового життя комодам, робить ліжечка, стільці, столи за власним ескізом і враховуючи бажання тих, хто звертається.
Щоб придбати всі необхідні інструменти для роботи, які коштують недешево, Віктору довелося поїхати на заробітки до Польщі.
—Ти не там працюєш, сказав якось Віктору господар, у якого той трудився на збиранні ягід. Побачивши роботи молодого майстра, був вражений його талантом.
Віктор розповідає, що після повернення додому з заробітків, придбав собі найнеобхідніші для роботи інструменти, але більшість із того, що потрібно для роботи по дереву, все ж виготовляє самотужки.
—Хоча кожна деревина, з якою працюю,— горіх, липа чи яблуня й мають свої особливості обробки, та я люблю працювати з кожною, — каже столяр.
Для свого рідного Матусова Віктор виготовив герб села. Мріє опанувати скульптурну різьбу, щоб подарувати сільському парку, де граються дітлахи, казкових персонажів. А поки що тішиться своїми ще маленькими синочками, які, можливо скоро вже допомагатимуть татові втілювати в життя його мрії.
А для тих, хто забажає мати чудові дерев’яні вироби Віктора Костиріна , можна зателефонувати: (098)043-11-32.
Лариса Бачинська