Нині в Шполянському районі на обліку перебуває 32 хворих з активним туберкульозом, 14 осіб (44%) з яких має хіміорезистентну, не чутливу до більшості антибіотиків, форму захворювання. З неактивним туберкульозом на обліку — 182 хворих. За 2017 рік виявлено 21 хворого із вперше діагностованим туберкульозом легень, троє з яких з деструктивними формами, та 4 хворих на рецидив тубпроцесу.
Основними методами виявлення туберкульозу є флюорографічне обстеження, дослідження мокротиння хворих, що кашляють, та скринінгове анкетування.
Флюорографія є найбільш інформативним дослідженням, яке дозволяє виявити захворювання з початку перебігу.
У той час, коли жителі міста обстежуються достатньо, існує проблема з охопленням флюорографією сільських жителів, більшість яких через похилий вік, наявність супутньої патології та відсутність коштів не можуть приїхати на обстеження.
Особливо низький відсоток обстеження в 2017 році зареєстрований в Антонівській, Водянській, Матусівській сільських лікарський дільницях. Ситуація не покращилась і в першому кварталі поточного року: Антонівська СЛД — 10,6% від плану, Матусівська — 13,4 %, Сигнаївська — 14,3%, Водянська — 14,4%.
Такий стан речей викликає стурбованість медиків та керівництва Шполянської міської ради ОТГ, тому закликаємо керівників сільгосппідприємств, установ та організацій взяти під особистий контроль питання флюорографічного обстеження працівників. Також просимо сільських голів організувати підвезення малозабезпечених жителів та осіб з груп ризику за соціальними показами на обстеження, адже вони є найбільш вразливими щодо інфікування на туберкульоз.
Леся КЛЮКОВСЬКА, заступник головного лікаря
КЗ «Шполянський районний ЦПМСД»