Закордонні відпустки під загрозою : «УКРАЇНА» не встигає друкувати паспорти

Ажіотаж навколо біометричних паспортів не припиняється. Наразі українцям не встигають видавати закордонні документи. Про це повідомляє Vlasno.info з посиланням на ТСН.

Одразу після скасування безвізового режиму з країнами ЄС черги в міграційних службах різко збільшились. Ажіотаж не вщухав усе літо. Як зазначають у Державній міграційній службі, за остання два місяці кількість охочих оформити біометричні паспорти зросла більше ніж удвічі. Зараз же видачу біометричних паспортів взагалі затримують, адже на поліграфкомбінаті "Україна" просто не встигають персоналізувати усі документи, які надходять з різних куточків країни, і відповідно, не встигають друкувати паспорти.

Проте у міграційній службі вкотре наголошують, що незабаром ситуація стабілізується, насамперед це пов'язують із завершенням літнього сезону відпусток. Наразі ж радять усім, хто вже забронював квитки та місце в готелі за кордоном на конкретні дати, але ще не отримав біометричний паспорт, написати до міграційної служби. Там інформацію обіцяють передати до поліграфічного комбінату, хоч і не гарантують, що це прискорить процес видачі документів.

Як повідомила "Шполяночці+" завідувач Шполянського районного сектору УДМС у Черкаській області Валентина Щіпанська, у Шполі теж існує проблема із затримкою бланків.

— Ситуація, що склалася нині в Україні, на жаль, позначилася і на роботі шполянського сектору. Якщо людина замовила терміновий біометричний паспорт, який коштує 800 грн. і має бути виготовлений за 7 днів, то їй нині доводиться чекати до 20-ти днів. Відповідно і не терміновий паспорт, який коштує 539 грн. і виготовляється за місяць, — затримується на 15 днів. Тобто, людина мусить чекати до 45 днів. Натомість працівниками сектору виконуються всі процедури вчасно і якісно, черги порівняно невеликі, обслуговуємо громадян на вищому рівні. Однак пришвидшення виготовлення бланків, на жаль, не залежить від нас.