Замість квітів — допомога армії

1 вересня знову зібрало у рідному колі учнів Шполянського НВК «ЗОШ І—ІІІ ступенів №3-гімназія». Проте вперше за десять років шкільного життя учні 10-Г класу, які вп’яте вибороли звання «Клас року» та перехідний гімназійний кубок, прийшли на свято без барвистих букетів квітів для своїх вчителів. Не тому, що перестали їх поважати, цінувати чи не хотіли подарувати їм святковий настрій. Ні, це не так.

Напередодні 1 вересня разом з класним керівником Кухар Ларисою Олексіївною, батьками десятикласники вирішили не купувати квіти на День знань, а заощаджені гроші передати на лікування пораненим бійцям через шполянських волонтерів. «Таким чином ми приєднуємося до акції «Збережи квіти — врятуй життя бійця», яка проходила по всій Україні завдяки ініціативі школярів міста Києва. Зараз ці кошти більше потрібні на Сході, бо якщо ми зможемо врятувати хоч одне життя — це буде маленька, але перемога проти окупанта.

Кошти, які ми передаємо на АТО — крап-ля в морі, а хотілося би більше допомогти військовослужбовцям, що захищають усіх нас на сході України. Ми переконані, що вчитель без квітів, які швидко зів’януть, прожити зможе, а от боєць без ліків — ні. Ми віримо, що ви, шановні вчителі, нас зрозумієте і підтримаєте, бо понад усе мріємо про мир в Україні і дуже хочемо, щоб наша мрія сьогодні полетіла високо в чисте небо і обов’язково здійснилася. Нам не треба війни, не треба — ми за спокій і мир на Землі. Щоб щасливо зростали діти і не бачили жаху війни!», — з такими словами звернулися від імені учнів 10- Г класу Юлія Зарудніцька та Андрій Береза.

Зібрані кошти в сумі 515 гривень у цей же день на заклик Народної ради Шполянщини передано рідним відважного воїна — шполянина Віктора Савчука, який брав участь у боях на горі Карачун, визволенні Слов’янска. 28 серпня в бою з російськими окупантами Віктор отримав поранення. Нині він знаходиться в госпіталі й потребує вчасної допомоги усіх небайдужих жителів Шполянщини.

У нас є гідність, честь, ідея,
ми в бій готові йти за неї.
У нас мета одна-єдина —
велика, сильна Україна!

Учні 10-Г класу Шполянського НВК №3.