Заняття для повноцінного розвитку: глина несе успіх у житті

Багато хто знає про багаторічне захоплення гончарним ремеслом нашого земляка — журналіста і громадського активіста Станіслава Мазурика. І хоч він перебуває вже на заслуженому відпочинку, все ж не може обходитися без роботи. Нині він викладає гончарну справу у Шполянській станції юних техніків. За його словами, освоювати прадавню українську справу виявили наразі близько 20 учнів. І навіть дорослі не лише міста, а й сіл району беруть уроки у шполянського гончаря.

— Гончарна справа — це не просте заняття. Вона містить в собі великий ряд життєво корисних місій, — розповідає Станіслав Миколайович. — Щоб розвинути в собі навики виготовляти вироби з глини на гончарному кругові, необхідне терпіння, концентрація уваги, наполегливість. Тому, якщо великим є бажання навчитися, ці названі якості зміцнюються. До того ж, значно покращується фізичний стан здоров’я, вправність — пружаться м’язи, розвивається нервова система, розумове мислення. Інший аспект — доручення до комерційного інтересу. Навчившись виготовляти гарні й привабливі естетичні речі з глини, можна на цьому й заробляти, збувати як товар, а також вони можуть бути і чудовим подарунком. А ще робота з глиною — це великий енергетичний заряд.

На фотознімку — юна вихованка Станіслава Мазурика Інна Калина, яка мріє стати справжнім майстром і радувати світ мистецькими дарами, виготовленими власноруч.

Наталія ДАВИДЕНКО