Запитували-відповідаємо

   До редакції газети «Шполяночка+» звернувся Петро Іванович Дядя з с. Станіславчик , який у своєму листі  запитує:

«Скільки потрібно стажу для того, щоб одержувати мінімальну пенсію?

Чому у Верховній Раді говорять, що потрібно 15 років, а  в районному відділі обслуговування громадян  Пенсійного фонду —35 років?..

Я вийшов на пенсію у 2014 році, пенсію призначили 949 грн. Стаж у маю 26 років. З тих пір ціни виросли у декілька разів, іншим пенсіонерам були нараховані доплати до пенсії. А у мене— як було 949 грн, так і залишилося. Чому ті, хто працював менше, отримують мінімальну пенсію і добавки до неї, а мені немає? Зараз стипендія більша, ніж моя пенсія. У мене на ліки витрачається майже половина пенсії. Як за ці копійки вижити?»

  За роз’ясненням редакція газети звернулася до Шполянського відділу обслуговування громадян Пенсійного фонду.

  Як повідомив його  начальник Борис Курінний,  законодавством України чітко визначено умови при виході на пенсію. Першочерговою умовою є набуття страхового стажу.

  Статтею 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» визначено, що особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років та наявності страхового стажу не менше 15 років.

  Проте, щоб мати не тільки право на пенсію, а й розмір пенсійних виплат на рівні прожиткового мінімуму і більше – з 1 жовтня 2011 року потрібно мати стаж жінкам 30 років, а чоловікам — 35років ( ст.28 вищеназваного закону). У  Петра Івановича Дяді стаж роботи не досягає вказаних розмірів, тому й розмір пенсії менший за  прожитковий мінімум.