Заступник голови Черкаської облдержадміністрації Віталій КОВАЛЬ: «ДІАЛОГ ІЗ ЖИТЕЛЯМИ ШПОЛЯНЩИНИ ВИДАВСЯ ЖИВИМ І ЦІКАВИМ»

Минулого вівторка у кабінеті голови Шполянської райдержадміністрації здійснював прийом громадян заступник очільника Черкаської області Віталій Коваль. Розмова з громадянами проходила динамічно, виявляла великий ряд питань, які потребували вирішення на рівні вищих органів влади. Всього зареєстровано близько десяти звернень, декілька з них — колективні. Йшлося, зокрема, про збереження договору оренди приміщення для центру соціальної адаптації територіального центру у дитсадку «Калинка», сприяння у виділенні земельних ділянок воїнам АТО, пільгове перевезення для населення у громадському транспорті міського та приміського сполучення, необхідність будівництва водогону в мікрорайоні молокозаводу у місті.

Сприяння з боку представника обласної влади потребують і представники агробізнесу району, які подали законодавчі ініціативи щодо попередження негативного впливу на галузь нової бази оподаткування. Розповіли про наболіле Віталію Володимировичу і жителі села Іскрене на чолі з Петром Письменним. Три роки тому вони зареєстрували громадську організацію з метою взяти дозвіл на відтворення, збереження та примноження прибережної зони навколо ставка в центрі села, але належно оформити відповідну документацію не вдається.

Представники районної спілки воїнів АТО звернулися з проханням розглянути пропозицію виділення приміщень на базі автошколи для здійснення волонтерської діяльності, співпраці з навчальними закладами щодо проведення практичних занять із предмету «Захист Вітчизни», урочистостей, інших заходів.

Обговорено і питання ходу адміністративно-територіальної реформи в рамках підготовки перспективного плану об’єднання громад. Віталій Коваль закликав представників громад прораховувати усі вигоди майбутнього об’єднання, не чекати стабілізації ситуації в державі, адже військовий конфлікт може бути подібно придністровському досвіду замороженим, а зволікати з реформами означає залишатися на місці, зупинити прогрес і омріяні суспільством зміни.

Завершивши прийом, Віталій Володимирович відзначив, наскільки спілкування зі шполянами виявилося живим і цікавим, стала відчутною їх небайдужість до суспільного життя.

Цього ж дня обласний керманич побував у трудовому колективі Шполянського РВ УДСНС України в Черкаській області, де ознайомився із матеріально-технічною базою рятівної служби, зокрема, оглянув придбані нещодавно за рахунок коштів районного бюджету у сумі 152 тис. грн. ізольовані протигази англійського виробництва, а також зразки бойового одягу виробництва Білорусі, які планують закупити найближчим часом. Очільник відділу Олександр Пластун висловив вдячність керівникам райдержадміністрації та районної ради, які ініціювали виділення субвенції із районного бюджету на придбання вищевказаних апаратів, чим проявили розуміння важливих потреб рятівників району.

Також Віталій Коваль зустрівся і з міським головою Сергієм Кравченком, директорами КП «Благоустрій» Миколою Нарадьком і КП «Комунальник-сервіс» Василем Пластуном, які продемонстрували базу наявної техніки.

Наталія СТОРЧАК (фото автора).