Затверджено літературну премію імені Миколи Томенка

З метою вшанування нашого земляка талановитого поета Миколи Томенка , популяризації його творчості, наприкінці минулого року сесією Шполянської районної ради затверджено щорічну літературну премію. Премія є творчою відзнакою, якою нагороджуються письменники за високохудожні твори українською мовою в жанрах поезії, поезії для дітей, малої прози та драматургії, які утверджують ідеали гуманізму, духовні цінності українського народу, звеличують жіночу долю, несуть у собі державотворчі смисли, національну ідею, висвітлюють демократичні й історичні цінності суспільства, збагачують мову й культуру та не відзначені іншими преміями.

Премія на конкурсних засадах присуджуватиметься щороку 24 травня – до дня народження Миколи Даниловича Томенка і вручається на Шполянщині. Вона  встановлюється у двох номінаціях:  поезія, дитяча поезія та мала проза, драматургія.

На здобуття цієї премії подаються оригінальні твори авторів, опубліковані окремими книгами чи видрукувані в літературних часописах протягом останніх п’яти років. Подання творів на здобуття Премії проводиться з 15 січня до 15 квітня. Право подання претендентів на Премію мають колективи творчих спілок і товариств, мистецьких, навчально-наукових, культурно-просвітницьких установ і закладів, культурних інституцій. Кожна з організацій може представити на здобуття премії один або кілька творів одного автора.

Особам, яким присуджено премію, надається звання лауреатів премії ім. Миколи Томенка, вручається диплом та виплачується грошова винагорода  5000 грн, яка розподіляється за двома номінаціями по 2500 грн кожна.