Завдяки голові облдержадміністрації Юрію Ткаченку сигнаївські діти оволодівають новітніми технологіями

У сучасному суспільстві йде інтенсивне впровадження роботів у різні галузі діяльності: багато процесів, які раніше виконувала людина, тепер замінюються технічними засобами. Їх сфери застосування досить різні: медицина, будівництво, геодезія, метеорологія та ін. Дуже багато процесів у житті людина вже не мислить без робототехнічних пристроїв (мобільних роботів): робота для всіляких дитячих і дорослих іграшок, робота-доглядальниці, робота-домробітниці і т.д. Фахівці, які володіють знаннями в цій галузі, на сьогодні широко затребувані, тому питання впровадження робототехніки в навчальний процес є досить актуальним. Ми говоримо про продуктивну педагогіку, а впровадження LEGO Education є прикладом такої педагогіки.

Так, у Сигнаївському навчально-виховному комплексі у лютому розпочали свою роботу гурток «Початкова робототехніка» (для дітей 1—4 класів) та 3 гуртки «Основи робототехніки» (для учнів 5—11 класів). Діти з величезним задоволенням вивчають їх ази. Захват, радість, непідробний інтерес спостерігається в очах присутніх на заняттях школярів.

Всі шкільні набори на основі LEGO влаштовані так, щоб учні в основному працювали групами. Тому школярі одночасно набувають навичок співпраці та вміння впоратися з індивідуальними завданнями. Мета конструювання в тому, щоб створені моделі працювали і відповідали тим завданням, які ставляться. Учні мають можливість розвивати креативність, власне мислення, працелюбність, логіку, вміння вирішувати нестандартні ситуації. Відтепер у нашій школі-родині кожна дитина зможе створити свого «розумного» робота з наборів LEGO Mindstorms EV3. Це найсучасніші на сьогодні набори від компанії LEGO для їх розробки.

Всю цю новітню і незвичайну для наших школярів техніку ми отримали завдяки безпосередній турботі впливових людей, керівників обласного, районного та місцевого значення, які не залишаються байдужими до розвитку освіти нашого регіону. Висловлюємо щиру вдячність голові Черкаської обласної держадміністрації Юрію Ткаченку, адже саме після його візиту до нашого навчального закладу та за його ініціативи школярі мають можливість оволодівати новітніми технологіями. А також дякуємо за підтримку та реалізацію цього проекту голові районної державної адміністрації Володимиру Потапенку та начальнику відділу освіти Шполянської РДА Павлу Вербівському.

LEGO — це гра впродовж всього життя, яка об'єднує дітей та дорослих. Цим варто займатися, адже це майбутнє наших дітей, наше майбутнє.

Ірина КОВТЮХ, керівник гуртків.