ЗДОБУТА ПОВАГА

Найбільш живим прикладом для учнів є сам учитель (А.Дістервег).

Оксана Сергіївна Денисенко (Побідаш) здобула повагу в колег, учнів завдяки тому, що, як писав А. Дістервег, досконало володіла матеріалом, давала учневі те, що йому необхідно. Народилася вона 3 березня 1942 року на Вінничині. Здобула ґрунтовну освіту в Одеському університеті, одержавши спеціальність фізико-географа. Після закінчення навчання в 1964 році направляється вчителем географії в Антонівську школу Шполянського району, в якій впродовж трьох років зроблені перші кроки на шляху до майстерності. А вже в Лип'янській школі молодий фахівець заявив про себе створеним зразковим географічним майданчиком. Тут для навчання керівників шкіл та вчителів географії проводяться семінари.

Адже географічний майданчик це не тільки своєрідний атрибут навчального закладу. Він створює можливість вести спостереження за погодою, а в учнів виробляються навики користування розміщеними на ньому приладами. На жаль, з часом з різних причин географічні майданчики, які надавали подвір'ям багатьох шкіл незабутньої ори-гінальності, пішли в небуття.

Найдовший освітянський шлях Оксани Сергіївни був у Шполі. Спочатку — два роки вчителювання в Шполянській школі №5, а потім 26 років, аж до виходу на пенсію в 2001 році, — в Шполянській школі №3. В цих навчальних закладах вона досконало оволоділа методикою викладання предмету. В її арсеналі з'явилися уроки-вікторини, уроки-мандрівки, лекції, семінари, конференції, КВК. Учні, яких навчала вчителька, одержували міцні знання. Це дозволило їм неодноразово одержувати призові місця в районних і обласних олімпіадах.

Не випадково Оксані Сергіївні присвоєна кваліфікаційна категорія «Спеціаліст вищої категорії» та педагогічне звання «Вчитель-методист». Вона нагороджена нагрудним значком «Відмінник народної освіти», багатьма грамотами. Її педагогічний авторитет підтверджують і колеги, довіряючи керувати районним методичним об'єднанням більше 10 років.

Живим прикладом Оксана Сергіївна була для учнів, була і є для своїх дітей. Ось чому їй вдалося разом з чоловіком виростити і виховати двох розумних і порядних дочок.

Тож, користуючись нагодою, вітаю Вас, шановна, з днем народження. Хай на Вашому життєвому шляху не зустрінуться прикрі вибоїни. Хай цей шлях буде довгим і щасливим.

Володимир КРАВЕЦЬ. м.Шпола.