Здорові діти — запорука успішного навчання

КАНІКУЛИ-2016

Запорукою майбутнього кожної держави є здоров’я її населення, особливо — дітей. Добре здоров'я — це чудовий настрій, самопочуття, висока працездатність. Відомий педагог Василь Сухомлинський наголошував, що «духовне життя дитини, її інтелектуальний розвиток мислення, пам'ять, увага, почуття, воля — великою мірою залежить від «гри» її фізичних сил». Саме від здоров'я дитини залежить успіх її у навчанні, фізичний розвиток та психічний стан, місце у класному колективі, взаємовідносини з оточуючими.

Важливим постає питання організації відпочинку і оздоровлення як невід'ємної складової державної політики України. Тому організація оздоровлення дітей в канікулярний час сприяє покращенню їх здоров'я, забезпечує зайнятість та попереджує явище бездоглядності, дає можливість продовження виховного процесу та розвитку творчих здібностей дітей.

Відразу після закінчення навчального року на базі усіх загальноосвітніх навчальних закладів району функціонувало 32 пришкільних табори відпочинку з денним перебуванням дітей, до організованого відпочинку в яких було залучено 1978 дітей, з них — 52 (100%) дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Цього літа у пришкільних таборах відпочинку Шполянських загальноосвітніх навчальних закладів №№1, 2, 3, 5, Лозуватській загальноосвітній школі, Журавському, Станіславчицькому, Лебединському №1 та Матусівському№1 навчально-виховних комплексів працювали ще і літні мовні табори, де діти, відпочиваючи і граючись, мали змогу удосконалити свої знання з англійської мови.

Дітям з Лозуватської загальноосвітньої школи пощастило, мабуть, найбільше — вони спілкувалися з носієм мови, волонтером з Мексики Габріелою Алігера та волонтером з Вінниці Ольгою Шкварило. Цьому передувала велика і кропітка праця директора школи Яніни Рябокінь, яка зуміла організувати, взяти участь та вибороти одне з призових місць у міжнародному проекті з організації дитячих пришкільних таборів нового формату. Пріоритетними в роботі табору було використання інтерактивних, проектних, ігрових технологій навчання, які не тільки забезпечували під-вищення рівня оволодіння вихованцями іноземної мови, а й створювали сприятливі умови для співпраці та розвитку творчої особистості. А головне, практика показала, що вивчення іноземної мови може бути приємним та цікавим.

Насиченою і цікавою була програма відпочинку дітей у Сигнаївському НВК. Щодня діти потрапляли ніби в казку: цікаві екскурсії, ігри, розваги, конкурси, розважальні заходи, парад вишиванок, дискотеки та багато різнопланових свят радували дітей та розвивали їх творчі здібності.

Влітку цього року, завдяки коштам Шполянської районної державної адміністрації, відділом освіти оздоровлено 21 дитину загальноосвітніх закладів району в дитячому оздоровчому таборі «Чапаєвець» Золотоніського району.

На прохання відділу освіти оздоровити дітей міських шкіл відгукнувся і міський голова Сергій Кравченко. Велику подяку висловлюємо Вам, шановний Сергію Володимировичу, за сприяння оздоровленню 16 дітей пільгових соціальних категорій міських загальноосвітніх навчальних закладів у оздоровчому таборі «Сосонка» Чорнобаївського району.

Наталія ДОСИЧ, методист охорони дитинства відділу освіти.