Жителі Василькова сподіваються на справжнє правосуддя

Опублікований лист до редакції «Шполяночки+» жительки Василькова щодо аморального способу життя її односельчанина «Рідний син лишає матір даху над головою. Чи зацікавить цей факт правоохоронців?» (№30 від 24 липня 2015 року) не пройшов повз увагу працівників районного відділу УМВС України в Черкаській області. Ситуацію коментує заступник начальника установи Вадим РІЗНИК:

— Не лише дільничний, а й весь відділ знає про цю людину, яка вже неодноразово потрапляла у поле відносин з правоохоронними органами. За останні два місяці до відділу надійшло від жителів Василькова 6 звернень про неправомірні дії зазначеного громадянина: одне — колективне, 4 — від сусідів і навіть одне від сільського голови. Поведінку цього громадянина в селі називають неприпустимою, а працівники міліції діють в рамках чинного законодавства. Щодо його дій було складено адміністративний протокол, але суд зобов’язав його до сплати штрафу у сумі 81 грн. Це не змусило його задуматись над своєю поведінкою, тож скарги продовжили надходити до нашого відділу. Він, в свою чергу, також пише скарги на односельців, котрі намагаються звернути суспільну увагу на його дії. Остання подія при звела до відкриття проти нього кримінального провадження за ст. 125, част. 1 Кримінального кодексу України за умисне нанесення легких тілесних ушкоджень. Тобто, цей громадянин побив свого односельця. Завжди всі його пригоди супроводжує алкогольне сп’яніння. Матеріали нині направлено до суду, який вирішуватиме міру покарання за скоєне.

Тим часом сам герой публікації теж вирішив відстояти свою правоту. Розповів працівникам редакції, що нібито все це вигадки безсовісних односельців, які зводять на нього наклепи. Нині він захищає свою Батьківщину у лавах Збройних сил України з березня поточного року, а за його відсутності автор публікації начебто завдалася метою заво-лодіти його будинком.

Правоохоронці, до речі, нині з’ясовують причини, чому мобілізований житель Василькова перебуває з травня 2015 року вдома, якщо повинен нести службу у військовій частині.

Вислухавши думки жителів села, правоохоронців і самого винуватця конфлікту, визрів твердий висновок: витівки згадуваного жителя села, який неодноразово у стані алкогольного сп’яніння зводить рахунки з односельцями, мають місце, і це не те, що не втішає громаду, а є постійним приводом для стресу. Свій спосіб життя, який васильківці називають амораль-ним, він вважає нормальним і хоче в суді це доводити. Тож недарма кажуть, що обираючи будинок для життя, важливо обирати саме добрих сусідів — щоб жити у мирі та злагоді, а не сваритися і щоденно бути свідком непристойного способу життя.

Але в нашій країні все вирішує вітчизняна Феміда, яка ще скаже своє слово — присудити штраф у мізерній сумі чи може краще дати можливість цій людині все обміркувати під час певного терміну ув’язнення. Принаймні на це розраховують у Василькові.

Наталія СТОРЧАК.