Житло для лікаря, ремонт в РБК та LEGO для сигнаївців

Як депутати розподіляють бюджетні кошти району

   Закінчується 2017-й бюджетний рік і депутати Шполянської районної ради готують останні зміни до нього, котрі приймуть найближчим часом. На засіданні бюджетної комісії, котре відбулося на минулому тижні, опрацьовано проекти рішень на наступну сесію та визначено доходи районного бюджету у сумі 368801,3 тис. грн., видатки — 374407,2 тис. грн.

  Депутати узгодили зміни, спричинені розподілом додаткових цільових трансфертів з місцевих бюджетів, тобто, прийняли субвенції від тих сільських рад, які виділили кошти на місцеві господарські цілі: зокрема, для придбання дверей і будівельних матеріалів для Буртівського ФАПу — 15,7 тис. грн. та 17,9 тис. грн. — на придбання дитячого ігрового майданчика для Буртівського НВК, придбання віконних блоків, принтера та морозильної камери Ярославківському НВК — 38,3 тис. грн., меблів і текстилю для дошкільної групи Васильківського НВК — 100 тис. грн. тощо.

  За підсумками виконання районного бюджету за 9 місяців 2017 року розподіляються додатково одержані доходи в сумі 1961,5 тис. грн. За рахунок них на господарські потреби шкіл району збільшено кошторисні призначення відділу освіти, у справах сім’ї, молоді і спорту райдержадміністрації на 335 тис. грн. — встановлення комерційних вузлів обліку газу для Сигнаївського, Мар’янівського, Лебединського №1 НВК — 40 тис. грн., оплату видатків за послуги експертизи проектів комерційних вузлів обліку газу Шполянських ЗОШ №№1,2,3, Буртівського НВК — 17 тис. грн., придбання шин та акумуляторів до шкільних автобусів та паливно-мастильних матеріалів — 159 тис. грн. Також передбачено кошти на виготовлення проектно-кошторисної документації та встановлення вузла електроенергії у Васильківському НВК — 65 тис. грн., реконструкцію опалювальних систем Сигнаївському, Мар’янівському та Лебединському №1 НВК — 310 тис. грн., придбання інтерактивної дошки для Лебединського №1 — 50 тис. грн. та ін.

  На суму 360 тис. грн. планується придбати службове житло для лікаря ультразвукової діагностики Шполянської ЦРЛ, а також профінансувати іще велику низку соціально-важливих питань.

  Деякі пропозиції райдержадміністрації були відхилені депутатами через відсутність обґрунтування сум. Наприклад, присутня на засіданні бухгалтер відділу освіти не змогла надати детальних пояснень щодо низки освітянських проектів, а перший заступник голови райдержадміністрації Юрій Козоріз взяв участь у засіданні лише при розгляді питання щодо виділення 303 тис. грн. на виплату заробітної плати державним службовцям, тому теж не надав відповідних розшифрувань. Депутатська комісія цікавилася, на які саме ремонтні роботи спрямовуються 40 тис. грн. у районному будинку культури, та щодо суми 195 тис. грн. на купівлю автобуса для цього закладу культури.

  — Ми не проти пропонованих сум, не проти придбати для РБК мікроавтобус із причепом, бо це є дійсно необхідністю, — наголосив депутат Сергій Струк. — Всі розуміють, що старий автобус 50-річної давності вже неможливо використовувати. Але не можна міняти мотлох на інший мотлох, бо це не ціна для новішої техніки. Чому саме така сума, чому у відділі культури не підготували декілька варіантів на різну вартість і якість, аби можна було визначити прийнятний із них?

  На це відповіді не було отримано навіть за присутності начальника відділу культури і туризму Анатолія Лозового, який посилається на директора РБК Анатолія Берестецького, буцімто, це тільки він володіє всією інформацією. Виходить, районний будинок культури вже не узгоджує бюджетних питань із відділом, якому підпорядковується, і не звітує йому про використання бюджетних коштів і зароблених коштів спеціального фонду від оренди приміщення.  Бо й на питання, скільки ж у рік РБК заробляє на оренді залу, Анатолій Іванович не зміг відповісти.

  Отже, до всіх питань, не до кінця з’ясованих та узгоджених на профільній комісії, депутати повернуться безпосередньо на пленарному засіданні районної ради.

Наталія СТОРЧАК