Життя після Майдану

Для мене Революція Гідності розпочалася 22 листопада 2013 року, коли в день Свободи на мітингу в Шполі я заявив, що Янукович з Азаровим вкрали, відібрали мою мрію жити в європейській, правовій, демократичній державі. Тож наступного дня я вже був у Києві на Майдані. Потрапив в атмосферу молодечого, студентського оптимізму та гасел: «Україна — це Європа!». Перше Віче на Майдані 24 листопада зібрало понад 100 тисяч прихильників євроінтеграції. Янукович, як і вже очікувалося, угоду про асоціацію з ЄС не підписав. На голос з Народного Віча Майдану 28 листопада він не зважав. Зустрічав у Києві знайомих шполян, які покірно рухалися в сторону так званого Антимайдану й виправдовувалися: «Ми теж за європейський вибір, але ми ще не готові вступати до ЄС, потрібне відтермінувавння…» Цього дня стало зрозумілим, що влада цинічно виторговує гроші з ЄС, не збираючись вступати до нього. Люди себе відчули ошуканими, роздратованими, тому з’явилися гострі антипрезидентські гасла. Після побиття «беркутівцями» студентів на Майдані в ніч на 30 листопада, в неділю, 1 грудня, центр Києва зібрав понад 1 мільйон людей. Народ був налаштований агресивно, стало зрозуміло, що влада — це монстр, якого треба або знищити, або навіки самим ставати рабами на власній землі. Майдан вимагав зміни влади та її системи, протестували. Їх почули всі на планеті, окрім тодішньої української злочинної влади. Але українці, котрі повстали, не бачили іншого виходу, як захищати до кінця свої права і свободи. Серед багаточисленних протестувальників були і представники Шполянщини. Але наш район прославився участю наших земляків і в Антимайдані. Керівники району Черевко і Твся участю і антимайданівцівни. але ахищати до кінця свої права і свободи.до нього.имошенко , використовуючи адміністративний тиск, зуміли переконати сільських голів, керівників підрозділів райдержадміністрації та організувати групи запроданців з 120-150 осіб. Гасла «За Януковича, за ПР!» коштували 150-200 грн. Так продавалась Україна і її майбутнє…

З 22 січня режим Януковича осмілився йти на жертви, не розуміючи до кінця духу прадавньої української нації. Небесна Сотня стала символом перемоги над нечестивцями, які паразитували на нашій землі. Ціною життів найкращих представників нашої держави ми отримали шанс на подальший розвиток у цивілізованому форматі. «Братня Росія», якій вірно служив Янукович, після безперервних інформаційної, газової, економічної воєн сьогодні продовжує забирати у нас наше майбутнє, реалізовує свій план знищення України, веде війну на Донбасі.

Майдан — це не географічне місце розташування, це — особливий стан мільйонів людських душ, гордих, волелюбних борців за право господарювати на своїй законній, ні в кого не вкраденій, землі. І я переконаний, що вимоги Майдану будуть виконані. Президент Порошенко — освічена людина, знає добре історію України, тому не повинен допустити помилок Хмельницького, Мазепи, Петлюри, Винниченка, Грушевського, які йшли на перемовини з диявольською імперією, а в результаті Україна втрачала державність. Та головне, щоб ми поділяли загальну відповідальність, питали себе, що мною особисто зроблено для України. Створені на місцях Народні ради разом з громадськістю покликані втілити в життя ідеї Євромайдану, досягти зміни системи влади, покладення більших повноважень на органи місцевого самоврядування, кадрової чистки, своєрідної люстрації, при цьому розуміти, що патріота можна навчити і зробити з нього професіонала, а крадії патріотами бути не можуть. Боротьба з корупцією починається з кожного з нас: не вимагай і сам не пропонуй хабар, не кради й не дури нікого. Так поступово ставатимемо європейцями. Сьогодні наш район поки що залишається без голови райдержадміністрації, і ми спостерігаємо живучість і продовження впровадження корупційних схем. Важливо, щоб на цю посаду прийшла людина з кола молодого прогресивного покоління з патріотичними проєвропейськими поглядами.

Майдан не завершився, а лише розпочинається, тому скорики, павлови, тимошенки, черевки, вербівські та інші хамелеони-пристосуванці повинні назавжди відійти в сумне минуле нашої історії.

Олексій ПІРОГОВ, м. Шпола