Зі святом тих, хто на сторожі суспільної безпеки

День працівника ветеринарної медицини відзначається щорічно в другу неділю серпня, яка співпадає з великим святом цілителя святого Пантелеймона. Першочергове завдання для спеціалістів ветеринарної медицини —охорона території від заносу гострозаразних захворювань. Серед важливих факторів стабільної роботи цієї галузі є матеріально-технічне забезпечення служби, чітка робота лабораторно-діагностичної служби, тісна співпраця спеціалістів усіх служб і забезпечення карантинних ветеринарно-санітарних заходів.

— Сьогодні кожен з нас робить все від нього залежне для забезпечення благополучної епізоотичної ситуації, — говорить Володимир ОВЧАРЕНКО, начальник управління ветеринарної медицини в Шполянському районі, Головний державний інспектор ветеринарної медицини Шполянського району. — У тому що вона такою зараз є — велика заслуга всіх ланок нашої служби. Завдяки наполегливій роботі всіх працівників ветеринарної галузі в нашому районі забезпечена контрольована стабільна епізоотична ситуація. Головна увага цього року привернула ветспеціалістів району до антропозоонозних захворювань (які розповсюджуються і на тварини, і на людей).

— Наскільки благополучним є наш район в частині епізоотій?

— Із вірусних хвороб основною проблемою залишається сказ, як особливо небезпечна хвороба, котра за останні роки в районі набула тенденції до поширення. На сьогодні маємо спорадичні випадки цього захворювання. Але прикро що вони з’являються серед ВРХ. Власники підприємств з розумінням ставляться до впровадження посади офіційного лікаря, створення належних умов для його роботи. Створення територіальних органів Держдепартаменту дає можливість отримати ліцензію на ветеринарну практику та інші види підприємницької діяльності окрім основної роботи.

Чия робота серед працівників галузі відмічена кращою?

— Велика робота проведена в цьому році працівниками ветмедицини всіх підрозділів. Хочеться відмітити кращу працю працівників управління, районної лікарні, лабораторії, ЛВСЄ на ринку, дільничним лікарням, офіційним лікарям, централізованій бухгалтерії та обслуговуючому персоналу. Серед кращих — Дердуга Г.Л., Курочка О.І., Шаблій А.Г., Фурман І.О., Крещенко О.В., Петрова К.П., Пересунько В.Д., Швець І.Г., Омельченко Л.М., Огілько В.І., Козіцький М.П., Пухлій Ю.А. та інші. Епізоотичне благополуччя в районі забезпечується лише завдяки їх наполегливій праці. Напередодні професійного свята хочу висловити їм щиру вдячність за сумлінне виконання професійних обов’язків: забезпечення профілактики, діагностики та лікування сільськогосподарських тварин, гарантій якості та безпеки агропромислової продукції. Бажаю всім колегам міцного здоров’я, щастя, благополуччя, подальших успіхів у нелегкій, але вкрай потрібній професії.

Розмовляла Наталія ДАВИДЕНКО