Знімальна група фільму про отамана Чорного Ворона побувала на Черкащині, визначаючись з локаціями майбутніх зйомок

  Представники Держкіно та телеканалу «1+1» побували на Черкащині, визначаючись з локаціями майбутніх зйомок фільму за романом Василя Шкляра «Залишенець. Чорний Ворон» — у складі групи візитерів зі столиці, зокрема, були головний режисер, оператор-постановник фільму.

    Гості відвідали Медведівку, Жаботин, Лубенці, Кам’янку (зокрема, каньйон на Тясмині).

   Про те, що канал підписав угоду з Василем Шкляром, стало відомо ще на початку нинішнього року — про це повідомив під час круглого столу на тему «Майбутнє російського продукту на українському телеринку» генеральний директор «1+1 медіа» Олександр Ткаченко.

    «Перед нами стоїть вибір — чи можемо ми створити новий архетип, нові образи для України? Саме тому, ми знімаємо історичну драму за романом Володимира Лиса «Століття Якова», тому робимо фільм за романом Василя Шкляра «Чорний ворон». Ми намагаємось перевести дискурс в іншу площину — нам потрібні власні герої, свої ідеологізми», — сказав тоді він.

   Роман «Залишенець. Чорний ворон» відтворює одну із сторінок вітчизняної історії — боротьбу українських повстанців проти радянської влади у 1920-х роках. На їхньому чорному бойовому прапорі було написано: «Воля України або смерть». У 1921 році чотирирічна війна, яку Росія розв’язала проти Української Народної Республіки, закінчилася. Проте збройна боротьба ще роками тривала майже на всіх теренах України. Повстанці Холодного Яру найдовше чинили опір радянській окупації, боролися за свободу українського народу, жертвуючи власним життям.

   «Екранізацію «Чорного ворона» давно очікують у суспільстві, адже свого часу роман сколихнув багатьох людей. Сама ідея це зробити циркулювала з моменту появи самого твору, вона часто виникала у середовищі читачів, оскільки була відкрита абсолютно нова і невідома більшості людей сторінка історії. Я дуже втішений, що це станеться, бо це є однією з цілей мого життя. Власне, роман був передчуттям тих подій, які відбуваються сьогодні у нас в країні», — каже автор роману Василь Шкляр.

   Зазначимо, «Залишенець. Чорний ворон» — вже другий проект, присвячений художньому переосмисленню вирішальних історичних подій новітньої історії України, над яким працює канал «1+1». Історична драма «Століття Якова» за мотивами роману Володимира Лиса була сприйнята українськими глядачами надзвичайно позитивно.

Із газети «Козацький край»