Знятий на Черкащині «Чорний Козак» виходить на екрани

Серед головних принад картини містичний сюжет казкаря Сашка Лірника, саундтрек Даха Браха та Пікардійська Терція. Фільм знімали десять років толокою півтисячною командою ентузіастів, які працювали виключно на громадських засадах.

Широкий показ фільму у кінотеатрах країни стартує з 25 жовтня. Зібрані від прокату кошти підуть на реабілітацію українських воїнів, які отримали поранення під час бойових дій у зоні АТО. Частина коштів буде перерахована у Фонд Девіда Лінча на навчання ветеранів АТО трансцендентальній медитації, яка є найефективнішим методом боротьби з посттравматичним синдромом.

Виробництвом фільму займалися унікальна громадська ініціатива «Толока Легендзине» та народна кіностудія «Мальва» під керівництвом режисера та історика Владислава Чабанюка, лауреата премії BBC «Коронація слова». Частина зйомок відбувалася у селі Легедзине на Черкащині, де знаходиться очолюваний Чабанюком Державний історико-культурний заповідник «Трипільська культура».

Сюжет переносить глядачів до козацької доби та занурює у містичну історію про кохання. У картині знайшлося місце героїзму, традиціям та магії. Автори наголошують, що цей фільм оповідає про велич українського духу та нескорений український характер. Єдиною професійною акторкою стала Марина Юрчак, яка знялася у ролі головної героїні. Головну чоловічу роль виконав козак, організатор походу козацької чайки до Лондона Василь Середенко. Серед інших учасників команди — історики, культурологи, етнологи, історичні реконструктори, народні майстри, етногурти, художники, музиканти, тележурналісти та  письменники, зокрема, брати Капранови, які знялися у стрічці.

Меценатами картини виступили звичайні українці: фермери, підприємці, бізнесмени та усі небайдужі до розвитку українського кінематографа. За словами експертів, команді «Чорного Козака» вдалося довести, що знімати кіно в Україні реально без державної підтримки.