ЗВОРУШЛИВІ ІСТОРІЇ ВІДДАНОСТІ

СОБАКИ-ГЕРОЇ

«Друг пізнається в біді» — цю приказку беззастережно можна віднести саме до со­бак, адже коли їхній господар в біді, вони підуть на все, щоб його врятувати. Перед вами зворушливі історії про героїчну відданість собак та їхні неймовірні самовіддані вчинки.

Бронзовий пам’ятник  за врятовані життя
У 1925 році в маленькому містечку Ном на Алясці сталася біда: несподівано розбушувала­ся епідемія дифтерії. Не було можливості доставити вакцину, оскільки Ном потопав у снігах да­леко від цивілізації. Діти гинули від швидко поширюваної недуги, і тоді єдиний терапевт в місті вирішив піти на відчайдушні заходи. Він спорядив експедицію-естафету, яка складалася з 150 собак та 20 погоничів. Заключний етап до­ставки вакцини доручили норвеж­цю Гуннару Каасену і його упряжці з ескімоських лайок. Ватажком упряжки стала молода, але сильна та витривала чорна ескімоська лай­ка Балто. У суворих умовах дове­лося команді пробиватися до мети: -51 градус морозу, сніжна буря. Каа­сен втратив орієнтир, його засліпив густий сніг. Іншого виходу, окрім як повністю довіритися ватажкові, у Гуннара не було. Балто впевнено вів за собою упряжку, і вони доста­вили в Ном цінну вакцину, яка вря­тувала сотні життів.

Після успішного завершення місії Балто став справжньою знаменитістю, і на його честь в Нью-Йорку встановили бронзовий пам'ятник.

Витягла господарку з палаючого авто
Ів самовіддано врятувала свою частково паралізовану господиню: якось американка Кеті Воган управ­ляла вантажівкою, як раптом маши­на зупинилася, з'явилося полум'я, і салон став стрімко заповнюватися димом. Кеті самостійно не могла вибратися з машини, але їй вдалося відчинити двері своїй собаці породи ротвейлер.

Кеті відчувала, що починає непритомніти, але в той же час Ів, міцно схопивши господиню за ноги, змогла витягнути її з палаючого автомобіля. І щойно собаці вдалося відтягти Кеті на кілька метрів убік, автомобіль повністю загорівся.

Врятував дитину від укусу змії
Сіко важить всього лише 5 кілограмів, але, незважаючи на свої невеликі розміри, песик віддано за­хистив маленьку онуку своєї господині, яка гралася в пісочниці, і спробував стати між дівчинкою та отруйною змією, яка наближалася до неї.

Дитина залишилася живою і не­ушкодженою, а Сіко ледь не позбув­ся ока від укусу змії. Але завдяки вчасно зробленій операції, собачці вдалося зберегти зір. Тепер у родині Сіко його називають не інакше, як «маленьким героєм».