Абсоютна щирість у творах — зрозуміла мова для всіх народів світу

30 червня 2014 року відзначає свій 65-й ювілей наш видатний земляк родом із села Лип’янка — митець, член Національної Спілки художників України, директор Українського центру народної культури «Музей ІванаГончара» м. Київ — Петро ГОНЧАР.

Не дивно, що син талановитого скульптора, етнографа і художника Івана Гончара, який створив єдиний унікальний музей української культури і побуту, теж став художником і продовжує нині велику справу Івана Гончара.

«…Я з тих, хто малює без попередньої естетично-філософської концепції. Малюю від серця, а вже потім аналізую, в яку систему я вписуюсь. Уміння малювати самозакоханим его, кон’юнктурою «державного мистецтва» — це було би так легко. Все життя бігав від цього вміння — й добіг… до граничного мінімалізму». Він творить так, щоббути «не схемою життя, а його виявом».Вічна таємниця буття невловимими цятами духовної системи координат проступає в художніх образах-персонажах Петра Гончара. Йому вдається зробити своє, рідне універсальним, бо він не є національним чи космополітичним художником. Абсоютна щирість — ця мова зрозуміла для всіх народів світу.

У день ювілею від імені всієї шполянської громади надсилаємо вам, дорогий земляче, найщиріші вітання і найкращі побажання на довгі роки благополуччя, успішної творчої і громадської діяльності!

Ваш ювілей нагадає про минуле,
Залишає прожите слід.
Все збулося, нехай ще багато мрій буде!
Побажаємо нових Вам перемог.
Все Ваше життя — могутня ріка,
Порогами насичена надмірно,
Шістдесят п'ять із них прожиті не дарма,
Все робите тільки на «відмінно».
Для Вас перешкоди — це не біда!
Немає труднощів таких, щоб Вас лякали,
Сміливо підкорюйте завжди
Дороги, мрії, радості й надалі!

З повагою ваші рідні земляки