Агітаційна бригада «Набат» провела ексклюзивне засідання екологічного центру «Еко»

Все, що оточує людину: земля, вода, повітря, дерева, трави, птахи, звірі — це навколишнє середовище. Багато віків людство вважало, що його багатства невичерпні. ХХ століття довело, що світ природи потребує турботи й захисту. Люди зрозуміли, яка вона тендітна — наша блакитна планета.

З 1998 року в кожну третю суботу квітня в Україні відзначається на державному рівні День навколишнього середовища. А 22 квітня не тільки в Україні, а й в усьому світі відзначають Міжнародний день Землі. Цього дня педагог Світлана Вакуленко разом з учнями 6 класу Лебединського НВК №1, учасниками агітбригади «Набат» провели засідання екологічного центру «Еко». Ведучий телевізійного каналу «Еко» Олег Клюбін повідомив глядачам про екологічну ситуацію в країні. Допомагали йому вартові природи Роман Жуковський і Олександр Черненко, які побували в гарячих точках планети і викривали злочини, скоєні проти природи.

На засідання були запрошені три знатні дами: Промисловість, Економіка, Екологія. Між ними відбулися дебати: хто важливіший для країни. Без сумніву, Промисловість (Ярослава Пидорич) вважала, що саме вона найважливіша, бо без неї не було б прогресу. Економіка (Іванна Темненко) доводила, що країна без неї не може бути багатою. Наймудрішою виявилася Екологія (Кароліна Власенко), бо почала благати Промисловість розумно використовувати природні ресурси.

А як же лебединці та без торгівлі? Телевізійний канал відвідав базарну площу, де Таня Келип продавала живу воду, чисте повітря, хустинки від смогу, парасольки від кислотних дощів. Продавець дискутувала із покупцями Богданом Скринником та Юлією Онищенко, які й чути не хотіли про сумні прогнози продавця.

Кореспонденти телепередачі «Добросвіт» мали нагоду поспілкуватися із представниками Міжнародної громадської природоохоронної організації «Greenpeace» Валерієм Попом та Артуром Радванським, які зазначили, що значне забруднення всієї території України, негативні зміни в природньому середовищі, які відображаються на здоров’ї та тривалості життя населення, дали підставу Верховній Раді України оголосити її територію зоною екологічного лиха.

Учасники Лебединського екологічного центру вважають, що кожен відповідальний за стан навколишнього середовища. Поспостерігайте за поведінкою власною та оточуючих: куди викидаєте обгортку від цукерки або шкірки від фруктів? Шукаєте кошик для сміття чи влаштовуєте смітник прямо на вулиці? Дехто думає, що один кинутий папірець на тротуар нічого не змінить, але це не так. Підрахуйте, скільки обгорток валятиметься під ногами, якщо кожна людина так вважатиме. І пам’ятайте, що кожен із нас в змозі вжити заходів. Давайте ж повернемо Землі всі веселкові кольори!

Зоя ГЕРАЩЕНКО, педагог-організатор Лебединського НВК №1.