Лебединці сказали своє слово: «Хочемо в ОТГ!»

14 вересня Лебедин нарешті визначився зі своїм місцем у реформі децентралізації, яка вже третій рік крокує Україною. На загальній сходці села лебединці вирішили більше не втрачати переваг, що надає реформа, та проголосували за приєднання Лебедина до Шполянської ОТГ. Рішення сільської громади було підтримано і на сесії сільської ради, де переважною більшістю голосів депутати підтримали рішення сільських зборів.

До цього рішення лебединці йшли досить довго. Ще в 2015 році активні лебединці, об’єднавшись у ініціативну групу, одні з перших виявляли готовність реалізувати реформу децентралізації, брали участь у семінарах, вивчали перспективи від різних форматів об’єднання, запрошували представників ОТГ з інших районів тощо. До спроби створення Лебединської ОТГ долучались і представники Лебединського насіннєвого заводу, які проводили консультативні зустрічі із Журавкою і, навіть, попередньо отримали згоду. Але за три роки Лебедин так і залишався жити по-старому — із мізерним сільським бюджетом, купою проблем та райдужними мріями про успішний прорив у розвитку села.

Та нарешті лебединці таки поставили крапку у цьому питанні. Під час громадських обговорень 82% лебединців проголосували «за» приєднання села до Шполянської ОТГ. Це стало наслідком тривалої роботи ініціативних груп, які майже щодня проводили зустрічі з селянами, роз’яснювали особливості реформи, розповідали про перспективи об’єднання та ймовірні «підводні камені». Звичайно, не обходилось і без суперечок, опоненти доводили своє бачення та переконували людей у хибності такого рішення. Проте, почувши обидві сторони, лебединці все ж зробили свій вибір. Як кажуть, краще синиця в руках, ніж журавель у небі.

Тепер свою згоду на приєднання мають дають дати депутати Шполянської ОТГ та подати всю документацію на обласну державну адміністрацію. І вже з 2019 року Лебедин та Шполянська ОТГ матимуть спільний бюджет.

Ольга ПАНЧЕНКО