Банківська система Черкаської області збільшила кредитну підтримку АПК на 45%

Обсяги кредитів, наданих підприємствам агропромислового комплексу, зросли на 54 млн. грн. Порівнюючи із січнем минулого року, сума кредитів збільшилася на 45% і тепер становить 174 млн. гривень. Сільськогосподарським товаровиробникам суму кредитів збільшено до 66 млн грн., що становить 38% загального обсягу кредитів, наданих підприємствам АПК.

Водночас, за даними щомісячного моніторингу, заборгованість за кредитами упродовж січня 2015 року збільшилася на 37,3 млн грн. і тепер становить 1,8 млрд. грн. Зростання заборгованості відбулося за рахунок кредитів, наданих сільськогосподарським підприємствам та кредитів для підприємств із виробництва харчових продуктів та напоїв. Так, сільськогосподарські підприємства заборгували за кредитами 824 млн. грн., а виробники харчових продуктів та напоїв – 962 млн. грн.

Процентні кредитні ставки базуються виключно на вартості залучених ресурсів та визначені в межах ринкових ставок. Так, середньозважена процентна ставка за наданими підприємствам АПК кредитами збільшилася до 20,4%, а за кредитами для сільськогосподарських підприємств зросла до 21%.

ДЖЕРЕЛО: www.oda.ck.ua