Без «столярки» не обходиться жодне будівництво

Здавалось би, постійні кризові віяння у нашій країні мали б не дуже позитивно впливати на домашні господарські плани пересічних громадян, а особливо на їх реалізацію. Та українці — заощадливий народ, якщо в задумі народилася ідея, то неодмінно має справдитися. А для цього докладаються неабиякі зусилля. У цьому переконаний на досвіді власної справи шполянський підприємець Олександр Власенко, який утримує приватний столярний цех на території колишнього райагробуду. Вільної хвилини для відволікання від роботи годі йому й шукати щоденно, адже сюди безперервним потоком приходять хазяйновиті шполяни, щоб зробити замовлення чи то на брус, чи двері, чи вікно, чи стіл із лавами, або й машину дров купити із відходів сосни, дуба, ясена, з яких виготовляється продукція. Цінними є його поради, аби раціонально витратитися і отримати якісний результат.

— Нам потрібен такий стільчик, щоб можна було його складати, — прийшли запитати подружжя, яке приїхало у Шполу до родичів.

— Будь-ласка, таких ми ще не робили, але зробимо, — відповідає Олександр Григорович.

І справді, вони із сином Юрієм, який є його повноправним партнером, беруться за будь-яку роботу. Якщо вона нова для них — знаходять інформацію, вивчають і реалізують бажання клієнта. До прикладу, тут можна навіть корито для свині у повітку замовити. Ніде інше, як у Власенків, ви не зможете це зробити.

День будівельника Олександр Власенко вважає своїм професійним святом. Хоча довгі роки колись він не знав, що ця професія стане ключовою для становлення добробуту його родини.

Історик-педагог за фахом, працював вчителем у школі, потім — у міліції. Початок 90-х змусив шукати інші варіанти заробітку, щоб прогодувати сім’ю та вивчити сина і доньку. Врешті-решт доля посміхнулася наполегливому молодому і беручкому Олександру — він працював в цеху свого столичного знайомого, де багато освоїв у процесі роботи у сфері деревообробки і виробництва.

Особливо важливими вважає знання про забезпечення високої якості продукції — як при сушці, наприклад, зберегти оптимальну вологість, передбачити псування матеріалу на багато років, підібрати текстуру матеріалу, тощо. Із 2003 року стартувала його власна справа, яка дозволила йому стати успішним, допомогти дітям отримати вищу освіту, стати корисним для своєї громади як платник податків. Тепер у Власенків можна замовити дуже великий асортимент столярної продукції за досить доступною ціною і бути впевненим у якості придбаної покупки. В цьому допомагають йому і працівники цеху — Руслан Кавун та Володимир Олійник, які отримали тут легальні робочі місця.

Олександр Григорович — не лише успішний бізнесмен, а й людина доброї душі і серця, веде з дитинства здоровий спосіб життя, справжній патріот своєї країни.

— Україна понад усе! — ці його слова звучать наскільки щиро, що враз перестаєш сумніватися у тому, що нам таки вдасться побороти ворогів і захистити свою землю. Він з перших днів війни почав співпрацювати з волонтерами, через яких спрямував значну благодійну допомогу у вигляді матеріалу для будівництва фортифікаційних споруд на сході України.

— Жодних депресій не повинно бути, — переконаний пан Власенко. — Ми всі повинні вміти заряджатися позитивною енергетикою і йти до поставленої цілі за схемою: задум — віра — дія — результат.

Наталія СТОРЧАК (фото автора).

Руслан КАВУН.

 

Володимир ОЛІЙНИК.