Бійцівський клуб: «Шполянські вісті» проти Кузуба

У минулому номері газети «Шполянські вісті» вийшов матеріал «Перший рекорд у новому році, або Як голова районної ради Олександр КУЗУБ підписує довідки», у якому той «почесно» був названий першим бюрократом року.

За які такі «заслуги» відомий на Шполянщині інформаційний вісник роздає звання районній владі, вирішили поцікавитися і ми.

Нагадаємо, що буча зчинилася, за великим рахунком, на рівному місці. Наприкінці грудня такий собі «містер Х» звернувся до апарату районної ради з проханням видати йому довідку для Пенсійного фонду. Але за місяць так її і не отримав. На допомогу бідолашному «містеру» прийшли ніхто інші, як «Шполянські вісті», які одразу, без проведення розслідувань та пошуку винних, влаштували справжній «суд Лінча» та винесли вирок: назначити винним голову районної ради Олександра Кузуба. Адже саме він не підписав горезвісну довідку.

Чи справді не підписав і чому? Запитуємо у самого Олександра Кузуба.

— Жодного упередження, вибірковості або чогось «особистого» у мене, як голови районної ради, не може бути апріорі — всі громадяни рівні у своїх правах. У своїй роботі керуюся лише законодавством України та нормативними документами, які регламентують мою роботу і роботу всього апарату районної ради. Якщо це називають бюрократизмом, а мене «першим бюрократом», то я не проти, — зазначає Олександр Миколайович. — Що ж стосується довідки для «містера Х»? То тут немає нічого дивного. Він її не отримав, адже процедура видачі будь-яких документів чітко регламентована Законом України «Про звернення громадян» і нормативними документами з діловодства. У випадку ж нашого «містера» процедура була порушена: заява не була зареєстрована у книзі звернень громадян, про що чітко йдеться у вищезгаданому Законі. Довідки в районній раді на колінах не підписуються і в коридорах не видаються.

То за що ж насправді Олександр Кузуб отримав «почесне звання» від знаної на Шполянщині газети? Працівники райдержадміністрації позаочі шепочуться, що регулярна критика Олександра Кузуба у «районці» спричинена особистими образами редактора газети Анатолія Вікторука за відмову у фінансуванні запропонованої ним «Програми розвитку «Шполянських вістей».

Запитуємо у голови райради і про такі чутки.

— Так, пропозиція винести на голосування сесії районної ради таку програму дійсно була минулого року. Однак відповідно до Закону України «Про роздержавлення засобів масової інформації» районна рада і райдержадміністрація прийняли рішення про вихід із засновників газети «Шполянські вісті». Відтак, газета перестає бути комунальною власністю, тож і не фінансуватиметься з районного бюджету. Окрім того, на Шполянщині є й інші засоби масової інформації і не лише друковані. Усі вони потребують допомоги, тому виносити на розгляд депутатів лише програму пана Вікторука означало б давати преференції одному ЗМІ і не враховувати інтереси інших. Так, ми виділяємо на висвітлення своєї діяльності в ЗМІ певні кошти, але є й інші пріоритети. На сьогодні країна переживає складні часи. Урядом започатковано і проводиться ряд реформ у життєво важливих галузях, зокрема, в медицині, освіті тощо. Тому на ці галузі ми і спрямовували кошти першочергово.

Що ж стосується мого ставлення до представників «четвертої влади», то до всіх ЗМІ я ставлюсь однаково толерантно. І до тих, хто критикує, теж! Адже здорова критика — тільки стимулює до роботи. Тож дякую за увагу до моєї персони.

Оксана ШЕВЧЕНКО