Через пісні Руслана Лоцман дарувала часточку душі

Українська пісня — це частина духовного життя народу і вона не залишає його ні в радості, ні в смутку, крок у крок слідує за ним від дитинства до старості. З піснею на вустах крокує наша землячка Руслана Лоцман, заслужена артистка України, виконавиця українського фольклору та авторських пісень, громадська діячка, директор ГО «Народна філармонія».

9 липня у ККК «Космос» охочі відвідали концерт-зустріч із Русланою Лоцман — кандидатом педагогічних наук, викладачем народного співу в Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова.

Молода, талановита, енергійна, сповнена харизми та комунікабельності жінка уже вклала у історію нашої держави неабиякий внесок. Своїм співом радує не лише у концертний залах, але й на територіях бойових дій.

З квітня 2014 року і донині вона провела понад 350 благодійних концертів в рамках авторського мистецького проекту «Народна філармонія», виступаючи у військових частинах, госпіталях, в зоні АТО та підтримуючи українських військових і постраждалих від подій на Сході. У червні-серпні 2015 р. ініціювала проведення Всеукраїнського «Миколайчук-Фесту» на Буковині, Донбасі та в Києві. За сприяння Міністерства оборони України в вересні-грудні 2015 р. разом з однодумцями реалізувала патріотичний проект для молоді 8 областей України – мандрівний фестиваль українського кіно і пісні «Молода душа України», в рамках якого пройшло близько 40 заходів.

— Останнім часом не завжди вдається бути вдома і зробити сольний концерт. Графік життя неймовірно шалений, багато мандруєш, виступаєш, а свої обділені увагою. Ось нещодавно проводила концерти і в Тальному, і в Корсуні, і на Київщині, і в Барселоні, Румунії… Мама завжди переживає, щоб я не оминула рідну Шполу, адже тут усі знайомі. Тому сьогодні мені дуже приємно мати таку можливість поспілкуватись із земляками. Я дуже популяризую українську пісню і в Україні, і за кордоном, тому я хочу, щоб усі були патріотами. Саме це я і хочу донести через пісню, — каже Руслана.

Справді, сподівання нашої землячки, золотого голосу нашої громади, здійснились. До концертної зали завітало чимало знайомих, рідних та просто прихильників творчості дівчини. Варто зазначити, що Руслана не лише надзвичайно талановита і має сильний голос, але також уміє встановити контакт з гостями. Артистка розповідала історії зі свого життя, постійно тримала зв’язок із публікою, спілкувалась із кожним, немов із рідним.

Протягом концерту усі глядачі мали змогу співати разом із нею пісні, які самі ж обирали. Не дивно, що більшість текстів натовп знав, адже це пісні-легенди українського народу. Малеча своїм тоненьким голосочком також підспівувала знайомі слова.

З цікавістю усі переглядали відеоролики із життя Руслани, які створив її чоловік Дмитро.

Кажуть, що кожне своє враження, кожне переживання людина виливає в пісні. Так ось Руслана ці пісні ще й створює. Дорогою до передової дівчина написала пісню-молитву, у яку вклала свої звертання до небесних сил, щоб нарешті на Україні був мир. І це далеко не одна пісня, написана нею, яка здатна проникнути до струн душі кожного і залишити слід.

— Переповнюють емоції від зустрічі із Русланою. Неймовірна дівчина. Красива, талановита, весела, проста. Рідко зараз зустрінеш таку. А її голос… Він запам’ятається усім, хто відвідав концерт надовго, я впевнена. Тендітна дівчина із таким сильним голосом. Із нетерпінням чекатимемо наступної зустрічі із артисткою, — ділиться своїми враженнями після концерту шполянка Лідія Титаренко.

ЮЛІЯ ЗАРУДНІЦЬКА