Черкащан закликають проходити скринінгові обстеження через високий рівень онкозахворювань в області

Фото театичне. Джерело: Добробут

На Черкащині у 2023 році зареєстрували 4 323 хворих, у яких вперше діагнозтували онкозахворювання, з них у 106 випадках хворобу виявили при проведенні профоглядів, 1 054 випадки раку IV (останньої) стадії, 2 434 особи з летальними наслідками. Враховуючи такі високі показники, мешканців регіону закликають проходити своєчасні профілактичні скринінгові обстеження. Такий спосіб дає змогу виявити хворобу, яка ще не проявляє жодних симптомів.

Про це повідомляє "Шполяночка+" з посиланням на пресслужбу закладу.

Медики нагадують, що на ранніх стадіях рак часто проходить безсимптомно, тому з метою запобігання раку молочної залози важливо дотримуватися здорового способу життя, а також вчасно проходити огляд лікаря: 20-39 років клінічне обстеження молочних залоз раз на рік; 40-50+ років клінічне обстеження молочних залоз раз на рік, мамографія раз на 2 роки.

З метою профілактики і ранньої діагностики раку шийки матки рекомендується починати робити Пап-тест у віці 21року. У віковій категорії 21-29 років можна робити регулярно Пап-тест кожні 3 роки. Варто дотримуватися таких рекомендацій.

Коментарі