Черкаський лікар запровадив нові методи лікування урологічних хвороб в онкодиспансері

Нові методи лікування урологічних хвороб запровадив в Черкаському обласному онкодиспансері лікар Роман Мурару-Бурлеску. 2015-го хірург переїхав до Черкас із ЛуганськаПро це інформує "Супільне".

Онкохірург Роман Морару-Бурлеску розповів, що нині не потрібно проводити розтин черевної порожнини, щоб видалити пухлину. Можна провести лапароскопію раку простати. Достатньо зробити надрізи та ввести відеокамеру, аби хірург міг спостерігати збільшене зображення на моніторі. Це допомагає видалити пухлину без травмування сусідніх органів та тканин.

За словами лікаря, черкаський онкодиспансер – єдиний медичний заклад в області, де проводять такі малотравматичні операції.

Все почалося 2015 року, коли до Черкаського онкодиспансеру на роботу влаштувався переселенець із Луганська, лікар-уролог, нині завідувач центру онкоурології, Роман Морару-Бурлеску. За словами хірурга, він захотів наблизити роботу свого відділення до європейських стандартів, зробити палати зручними для пацієнтів та запровадити сучасні методи лікування. Керівництво такі ідеї підтримало.

Також у центрі почали проводити реконструкцію сечових міхурів із шлунково-кишкового тракту, розповів директор онкодиспансеру Віктор Парамонов. Для України такі операції – рідкість. Зараз у центрі виконують більше тисячі операцій в рік.

Робочий день Роман Морару-Бурлеску починається о сьомій, закінчується об одинадцятій. За його словами, дружина із розумінням ставиться до такого графіку – сама лікарка. Та й підтримка завжди поруч: під рукою фото родини, листівка сина, та світлина наставника.

Нові методи лікування урологічних хвороб запровадив в онкодиспансері черкаський лікар

Онкохірург на досягнутому ні він, ні його колеги не зупинятимуться. У планах – проводити трансплантації органів. Дозвіл на це черкаському онкодиспансеру уряд дав у липні 2020 року.