Чому шполянам необхідно провести ідентифікацію тварин

 Відповідно до статті 37 Закону України «Про ветеринарну медицину» юридичні та фізичні особи, діяльність яких пов’язана з утриманням та обігом тварин, зобов’язані виконувати вимоги щодо ідентифікації тварин, що їм належать, у тому числі котів, собак та інших дрібних домашніх тварин, які ідентифікуються за допомогою мікрочипів. Статтею 15 цього ж Закону визначено, що переміщення тварин без відповідних ідентифікаційних, ветеринарних та інших супровідних документів заборонено.  

     Закон України «Про ідентифікацію та реєстрацію тварин»  поширюється на юридичних і фізичних осіб, які займаються розведенням та утриманням тварин, проводять їхній продаж, забій, утилізацію, надають послуги штучного осіменіння та організовують виставки тварин.

      Відповідно до нормативно-правових актів з ідентифікації та реєстрації тварин кожна тварина (ВРХ, ДРХ, коні) що народилася в господарстві, повинна бути ідентифікована двома бирками не пізніше семи днів від моменту її народження. Товарні свині ідентифікуються при вибутті з господарства. Коні – протягом року після народження, але раніше, ніж тварина залишить господарство.

           Ідентифікація та реєстрація сільськогосподарських тварин здійснюється з метою:

-підтвердження права власності на тварину;

-одержання оперативної інформації про поголів’я сільськогосподарських тварин;

-контролю за санітарним станом виробництва, якістю і походженням продукції тваринництва;

-оптимізації запровадження планів ветеринарної медицини щодо ветеринарного контролю;          

-для реалізації програм  фінансової підтримки особистих селянських господарств  в    галузі тваринництва яка планується в 2022році. 

Вперше буде  нарахування дотації за утримання кіз та овець суб’єктам господарювання, які є фізичними особами-підприємцями, зокрема сімейними фермерськими господарствами, та власниками кіз та овець, дотація буде нараховуватися на ту кількість поголів’я, що зазначене у Єдиному державному реєстрі тварин станом на 1 січня поточного року. 

У разі зменшення поголів’я кіз та овець на 1 січня наступного року порівняно з поголів’ям, на яке було отримано дотацію за утримання кіз та овець, бюджетні кошти, отримані суб’єктами господарювання, які є власниками кіз та овець, повертаються до державного бюджету в повному обсязі.

Процедура ідентифікації тварин дає право її власнику реалізовувати молоко та м’ясо тварини, отримати дозвіл на її переміщення та забій, продаж, участь у виставці тощо. 

Володимир Овчаренко, начальник Шполянської районної 

державної лікарні ветеринарної медицини