Нещодавно на Шполянщині стався прикрий випадок — не прив'язана та не щеплена проти сказу собака, що мала власників, покусала жительку одного із сіл.
Під час проведення службового розслідування ветеринарною службою встановлено порушення власницею собаки правил утримання домашніх собак та інструкції про заходи боротьби зі сказом. Зокрема, собака, що покусала людину, не була ізольована для огляду та карантинування упродовж 10 днів. Також було відмовлено у наданні розписки установі державної ветеринарної медицини про зобов’язання утримувати собаку, що покусала людину, на прив'язі або в ізольованому приміщенні упродовж 10 днів і дозволяти спеціалісту ветеринарної медицини здійснювати нагляд за цією твариною. Про це «Шполяночці+» повідомив начальник Шполянської районної державної лікарні ветеринарної медицини Володимир Овчаренко.
Утримання домашніх котів та собак
Відповідно до Правил утримання котів і собак, власники тварин повинні:
- поставити тварину на особистий облік в уповноваженому органі;
- забезпечити постійний догляд, ветеринарний нагляд;
- забезпечувати тишу та не порушувати громадський порядок; дотримуватись санітарно-гігієнічних норм утримання тварин, зокрема, прибирати екскременти в місцях загального користування;
- запобігати проявам небезпечних дій по відношенню до людей, інших тварин і майна;
- упереджувати можливість безконтрольного виходу тварин за межі їхнього утримання.
Власникам тварин заборонено навчати собак атакувати людину у життєво важливі органи, а також купати тварин на території міських пляжів та у ставках.
Де та за яких умов можна утримувати собак та котів
У квартирах, де проживає кілька сімей, це можна робити лише за письмовою згодою всіх повнолітніх мешканців квартири. У квартирах, де проживає одна сім'я, за кількістю, обмеженою можливістю забезпечення їм умов утримання відповідно до вимог. На території присадибної земельної ділянки це можливо за умови, якщо огорожа цієї ділянки забезпечує ізоляцію тварини на цій території та наявна попереджувальна табличка про існування тварини.
Якщо це територія або приміщення, що не належить власнику тварини, утримання можливе за умови письмової згоди власника.
Забороняється утримувати собак та котів у місцях загального користування (прибудинкових територіях, коридорах, приміщеннях підвального типу, на сходах тощо).
У випадку укусів собаками та котами, при порушенні правил їхнього утримання, винні особи будуть притягуватися до адміністративної відповідальності згідно зі статтею 154 Кодексу України про адміністративні правопорушення.