Як повідомляє Урядовий портал, нині в Україні впроваджуються конкретні програми держпідтримки аграрного сектору, які дозволять сільгоспвиробникам отримати своєчасну реальну допомогу та зупинять негативні тенденції в стагнуючих зараз галузях. Про це йшлося під час відеоконференції з департаментами АПК обласних державних адміністрацій 22 лютого у Мінагрополітики.
«Особливості цьогорічних урядових програм — зосередженість на підтримці тваринництва, на яке виділено 4 із 6 мільярдів гривень, та розвитку підприємництва на селі, які забезпечать довготривалий економічний та соціальний ефекти», — зазначив заступник Міністра аграрної політики та продовольства Максим Мартинюк.
Він додав, що програми від Уряду охоплюють максимально широкий спектр агровиробників — від підприємств до сімейних ферм і домашніх господарств. Інформація про порядок отримання дотацій має дійти абсолютно до кожного аграрія.
Як уже повідомлялося, уряд визначив фермерство як найбільш оптимальну форму розвитку сільського господарства і основний пріоритет державної підтримки, передбачивши в державному бюджеті на 2018 рік 1 млрд гривень на підтримку фермерів. Один із механізмів такої підтримки є відшкодування фермерським кооперативам 70% вартості обладнання. Про це зазначив заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Віктор Шеремета, інформує Урядовий портал.
— 70% компенсацію за обладнання отримають фермери, у яких вже є або які створять кооператив. У цьому році ми зосередимося на двох напрямах кооперативів — молочному та плодово-ягідному. Ці напрями передбачають найбільший ефект зі збільшення продукції з доданою вартістю, створення робочих місць для селян та розвитку місцевої інфраструктури, — відмітив Віктор Шеремета.
Так, ягідничим кооперативам компенсація буде надаватися за обладнання для зберігання і по шоковій заморозці. Молочним кооперативам — за доїльне обладнання і обладнання для охолодження молока.
Також, в рамках держпідтримки для фермерів передбачаються додаткові преференції при купівлі техніки. Крім стандартних 25% компенсації за програмою здешевлення сільськогосподарської техніки, фермери додатково отримають 15% компенсації — загалом 40%.
Окрім того, для фермерів пропонується здешевлення кредитних коштів до європейського рівня — 1-2%. Ще один напрям підтримки — повернення 80% вартості за купівлю насіння української селекції. Також для фермерів буде здешевлена вартість дорадчих послуг.
Програма з розвитку фермерських господарств та кооперації — це нова програма з обсягом фінансування в 1 млрд грн. Її наповнення відбувалось у тісній співпраці з представниками фермерів, з урахуванням їх головних побажань. Одним із прогнозованих результатів дії програми має стати збільшення частки фермерських господарств у виробництві валової продукції аграрної галузі з 6 до 10%.