Чи використовує “ЛНЗ” грунтові води Шполянщини?

Днями у мережі з’явилася інформація, щодо можливого зниження рівня грунтових вод та обміління криниць на Шполянщині. Окремі користувачі поспішили звинуватити у цьому підприємства Групи компаній “ЛНЗ”, потужності якої також розміщені в регіоні. У підприємстві надали ґрунтовні пояснення та повідомили, що готові виплатити серйозну суму коштів тому, хто доведе зворотнє.

Представник ГК “ЛНЗ” Олег Волик на своїй сторінці у “Фейсбук” повідомив, що чутки щодо причетності “ЛНЗ” до обміління природних водойм та криниць у Шполянському районі є нічим іншим як видумками.

- Як і всі шполяни, ми стурбовані ситуацією з водою, спричиненою глобальним потеплінням. Однак змушені розчарувати хейтерів - компанія жодним чином не посилює цих явищ. Ми ніколи не використовували і не використовуємо ґрунтові води для своєї сільськогосподарської діяльності! - повідомив пан Олег. - Підприємство завжди користувалось і сьогодні користується лише відкритими водоймами, тобто ставками, які є в межах населених пунктів. Для цього ми отримали всі відповідні дозволи в уповноважених державних органах. З усіх ставків, які ми використовуємо, лише один перебуває в довгостроковій оренді ЛНЗ. Це Маслівський ставок площею 55 га, на який оформлена відповідна документація. З нього здійснюється полив трьох полів. Цей ставок – у каскаді з Ярославським, на березі якого стоїть державна насосна станція. Відповідно до укладеного договору з цієї насосної станції ми використовуємо воду для поливу 5 полів. За цим же договором ЛНЗ обслуговує, ремонтує насосну станцію за власний кошт, оплачує електроенергію та використання води.

Представник компанії також додав, що підприємства ГК “ЛНЗ” також  використовує кар’єр, в якому давно перестали добувати камінь.

- Хто знає специфіку покинутих кар’єрів – вони продовжують самонаповнюватись водою, незалежно від того чи її забирають. До того часу, як ми поставили там поливну систему, надмірна вода з кар’єру просто стікала у річку і йшла у інші райони. Наразі ж, цей надлишок повертається у ґрунтові води через поливні системи. Оскільки всі діючі кар’єри передбачають викачку води, підприємство в установленому порядку отримало право на спецводокористування,  поставило насосну станцію і використовує цю воду для поливу, - зауважив пан Волик. - Відтак офіційно заявляємо, що ЛНЗ не використовувала і не використовує свердловини, а, відтак, і ґрунтові води у межах Шполянського району.

Наостанок представник компанії повідомив про можливий грошовий бонус для тих, хто може довести використання підприємством хоча б однієї свердловини. Такій людину гарантують бонус - 100 тис. гривень.

Нагадаємо, проблема зниження рівня води є не новою не лише для Шполянщини, а й для всієї України