Чим живе і як працює Шполянський центр дитячої та юнацької творчості учнівської молоді

Шкільні роки запам’ятовуються нам не тільки уроками й перервами, а й поза школою. У Шполянській ОТГ школярам надзвичайно пощастило: вони можуть проводити свій вільний час у Шполянському центрі дитячої та юнацької творчості учнівської молоді, де для них готують унікальні гуртки і заняття.

– Мені подобається цей гурток, бо тут ми робимо щось круте, – говорить учень другого класу, і його слова влучно описують діяльність центру: там круто.

З 2020 року КЗ «Шполянський ЦДТЮТУМ» об’єднує в собі кілька позашкільних центрів: центр дитячої та юнацької творчості, центр науково-технічної творчості та центр еколого-натуралістичної творчості. 

Зараз молодь Шполи може приєднатися до 28 гуртків за їхніми уподобаннями. У центрі творчості є гуртки ліплення з полімерної глини, технічного моделювання, виготовлення сувенірів, набивання голкою та майстерня батику «Жар-птиця». Школярі люблять і гуртки «Чарівні долоньки», «Креативна іграшка», «Біжутерія», «Паперопластика», «Кераміка», «Ткацтво», «Квілінг», «Юні гідробіологи», «Фантазія», «Плетені барви», «Світ іграшки» і «Паперокручення». Популярними гуртками є і «Мобільна фотографія», «Флористика», театральна студія «Смайлик», народознавча студія «Спадок», вокальна студія «Сузір’я», вокальний ансамбль «Калинонька», танцювальний колектив «Барвінок» і телестудія «Ми».  І це ще не все!

Можливість для школярів обрати найкращий гурток із такої кількості – це дуже важливо. Це підтверджує і Оксана Гень, керівник гуртків і культорганізатор у центрі: 

– На мою думку, головна перевага позашкільної освіти для школяра – це змога спробувати собі у різних видах діяльності, що у майбутньому допоможе не помилитися із вибором професії. Потрібно щоденно та наполеглива вдосконалювати умови активного розвитку соціокультурного середовища для максимально вільної реалізації природних якостей вихованців. 

Про наполегливу працю говорить і Максим Кардаш, керівник гуртків науково-технічного напряму: 

– Я ніколи не скажу, що працювати легко! Але я точно можу сказати, що я люблю свою роботу! Робота з дітьми – це задоволення від їхніх радісних очей, коли ми разом пізнаємо щось нове, коли їхні мрії стають реальністю!

Роботу з дітьми як головне джерело натхнення виділяють всі керівники гуртків центру. Лілія Гегельська, завідувач методичного відділу і керівник гуртків, говорить, що робота приваблює її зацікавленістю дітей: 

– Їхні очі горять очікуванням творити, фантазувати, а ще спілкуватися з ровесниками, навіть співати під час роботи, тому що так хочеться. Мені подобається проводжати додому дітей з виробами, власноруч зробленими, і бачити, як гордовито, розправивши плечі, поспішають вони назустріч рідним. І я теж з гордістю розумію, що вклала часточку у становлення цієї дитини, підвищила її самооцінку, подарувала віру у власні сили і здібності.

Вихованці Шполянського центру творчості відчувають любов їхніх викладачів і викладачок. На гуртку «Диво вовна» дівчата Софія, Настя, Дар’я і Каріна не тільки роблять вироби з вовни. 

– Тут затишна атмосфера, як вдома. Ольга Іванівна розказує нам детально про вироби, це дуже цікаво, говорять вони.

– На гуртку з полімерної глини ми спілкуємося з друзями, і телефонами не користуємося, каже Марія Яценко, вихованиця закладу. Ми робимо прикраси і сувеніри. Зоя Степанівна нам допомагає і ми можемо зробити те, що ми хочемо.

Катя Катренко, ще одна вихованиця центру, любить також конкурси.

– Останній конкурс був до Дня козацтва. Ми грали у ігри, бігали. Перемогла дружба. Ми стали справжніми козаками, говорить дівчинка. 

Участь у конкурсах є невід’ємною частиною роботи Шполянського центру дитячої та юнацької творчості учнівської молоді. Це готує вихованців до активної участі у житті школи, а в майбутньому – і університету, адже вони не бояться пробувати і показувати свої сили.

Людмила Бондаренко, директор центру, називає позашкільну освіту пошуком і розвитком дитячих талантів. 

  • Позашкілля поєднує відпочинок і розваги з наполегливою працею, досягнення творчих  вершин. Вихованці постійно пізнають щось нове та творять. Врешті-решт здійснюють перші кроки до своєї найзаповітнішої мрії. З кожним роком наш колектив розвивається і міцніє. Ми постійно в пошуку щось нового і цікавого. Нові гуртки, цікаві свята, незабутні будні. Наші вихованці та педагоги постійні переможці обласних, всеукраїнських та міжнародних конкурсів, говорить вона. Людмила Володимирівна також додає про важливість роботи її колег: 
  • Педагоги-позашкільники – особистості, які мають неповторний талант, віддані обраній справі і служінню дітям. Я вдячна Богу за свою улюблену роботу, за дружній і талановитий колектив, чудових та креативних дітей.

Олександра Лісогор