ДБР передало справу вбивства корсунського журналіста Сергієнка до суду

Державне бюро розслідувань направило до суду справу про викрадення та вбивство учасника “Самооборони Євромайдану Черкаської області” й журналіста з Черкащини Василя Сергієнка.

Про це повідомили в пресслужбі Держбюро розслідувань.

Під час досудового розслідування двом громадянам висунули обвинувачення у викраденні, катуванні і вбивстві журналіста. Їх було оголошено у міжнародний розшук за вчинення цього злочину у складі злочинного угруповання.

Вказаних осіб звинувачують за статтями про викрадення, створення злочинної організації, умисному вбивстві та порушенні недоторканності житла (ч. 3 ст. 146, ч. 1 ст. 255, п. п. 3, 4, 6, 11, 12, ч. 2 ст. 115, ч. 4 ст. 28, ч. 2 ст. 162 КК України). Їм загрожує довічне позбавлення волі.

Як повідомляє Національна спілка журналістів України, у справі про викрадення та вбивство Сергієнка підозрюють вісім осіб. Шість з них ще перебувають на лаві підсудних, за обвинуваченням у викраденні, катуванні та вбивстві журналіста. Ще двоє у розшуку.

16 травня 2017 року правоохоронці затримали в Києві підозрюваного в організації вбивства. Ним виявився колишній начальник охорони одного з народних депутатів Вадим Мельник. Після затримання виконавців вбивства він тривалий час переховувався від слідства і перебував у розшуку. Йому загрожує до 15 років позбавлення волі.

Загалом в організації викрадення, катуванні та вбивстві Сергієнка підозрюють Вадима Мельника, Володимира Воронкова, Віктора Горбенка, Валентина Завражина, Максима Русіна та Романа Недибалюка, яких затримували впродовж 2015-2017 років.

Як писав “18000”, справу Сергієнка розглядали на Черкащині вже понад шість років різними колегіями суддів. Із 2019 року справа слухалась у Городищенському районному суді колегією за головування судді Людмили Синиці.

За час слухань справи у Городищі обвинуваченим у вбивстві журналіста встигли пом’якшити запобіжні заходи. Нині жоден із них не перебуває під вартою. Зокрема, городищенські судді відпустили з СІЗО підозрюваного у безпосередньому вбивстві Володимира Воронкова, а також потенційного організатора Валерія Мельника.