Осінній кубок ФК «Жайвір» приймав своїх гостей у міському комплексі «Спорт+»

17—18 жовтня в м. Шпола за підтримки Всеукраїнського об’єднання «ЧЕРКАЩАНИ» проводився Всеукраїнський турнір з футзалу під назвою «Кубок ФК «Жайвір», Кубок Шполянського району серед команд дівчаток 2003—2004 років народження. Позмагатися за шполянський трофей до Шполи приїхали команди з Черкащини, Кіровоградщини та Вінничини: «Власівчаночка» (м. Світловодськ Кіровоградської області), «Сугатинка» (м. Могилів-Подільський Вінницької області), «ДЮСШ» (м. Тальне), «Вікторія» (м. Катеринопіль), «Ніка-ЛНЗ» *с. Лебедин), «Жайвір» (м. Шпола).

Змагання проходили в спортивному комплексі «Спорт +» приватного підприємця Сергія Мальчика. Маленьким футболісткам дуже сподобалося проводити час в цьому чудовому місці — не лише під час футбольного турніру, а й в час дозвілля на дитячому майданчику, облаштованому в кращих європейських традиціях. В цьому ж приміщенні вони проживали у готельних номерах.
Змагання розпочалися у жвавій атмосфері, кожна команда була налаштована викласти всі свої уміння і навики, щоб завоювати призове місце в шполянських осінніх перегонах.

— Для нас особливо важливо проявити себе на цьому турнірі, адже наші дівчатка вперше виступають на всеукраїнському рівні, — ділиться враженнями про змагання тренер команди зі Світловодська Ігор Рябчук. — Кубок «Жайвора» відкриє нам шлях для подальшого руху назустріч майбутнім перемогам!

Приємно, що за результатами змагань переможцем стала команда «Жайвір» Шполянської ДЮСШ, яка проявивши волю до перемоги в кожній грі, виборола золоті медалі змагань. Під час запеклої вирішальної гри за першість з командою з Тального дівчатка «Жайвора» змогли на останніх секундах вивести рахунок вперед і цим здобути перемогу на турнірі.

Срібним призером стала команда «ДЮСШ» (м. Тальне). Дівчатка цієї команди забили найбільше голів на змаганнях. У грі проти господарів лише на останній хвилині вонипоступились в боротьбі за перше місце.

Бронзовими призерами стала команда — дебютант наших змагань, «Власівчаночка» (м. Світловодськ) — отже, наші гості таки досягли поставленої цілі: додому повезли кубок за третє місце. За словами тренера Ігоря Рябчука, брак досвіду компенсували своєю націленістю на перемогу, командним духом та азартом. Це і вплинуло на кінцевий результат. У вирішальній для себе грі проти «Вікторії» з м. Катеринопіль дівчатка з Кіровоградщини змогли віднайти в собі сили та забили гол на останній секунді гри, який вивів команду на третє місце.

Команда з Катеринополя, продемонструвавши непогану гру, залишилась без медалей через недооцінку суперника, хоча могла б зайняти третю сходинку п’єдесталу.

Наймолодша команда на змаганнях — «Ніка-ЛНЗ» (с. Лебедин) Матусівської ДЮСШ, не змогли пробитись до призових місць лише через різницю у віці. Дівчатка в кожній грі дивували командною грою та технічною підготовкою. Особливо виділялась нападник команди Ліза Жовнір, яка вражала своїми технічними елементами та цілеспрямованістю на ворота суперників. Лебединці у всіх іграх давали бій, поступаючись лише наприкінці матчів.

Команда з Могилів-Подільського виступала без основних гравців і не змогла втрутитись в боротьбу за призові місця.

Всі ігри проходили в дружній обстановці, команди багато чому навчились, взяли для себе корисного, отримали масу задоволення від ігор, спілкування з новими друзями.

На урочистому закритті турніру учасників привітали кандидати в депутати міської ради Вадим Логвінов («ЧЕРКАЩАНИ») та Максим Доценко («Солідарність»), які побажали юним спортсменам успіхів, майбутніх перемог та вдосконалення в обраному виді спорту. Командам вручено кубки, медалі, грамоти та подарунки від організаторів та спонсорів змагань. Всі учасниці отримали солодощі від магазину «Цукерня».

Також були визначені кращі гравці в кожній із команд, яким вручено пам’ятні сувеніри. Свої призи отримали і футболістки в номінаціях: кращий воротар — Мар’яна Кшановська («Жайвір», м. Шпола), кращий захисник — Кіра Слищенко («Вікторія», м. Катеринопіль), кращий нападник — Альона Вінковська («Жайвір», м. Шпола), кращий бомбардир — Софія Дядюшкіна («ДЮСШ», м.Тальне); найшвидший гравець — Інна Столбнік («Власівчаночка», м. Світловодськ), кращий жонглер — Юлія Підгурська («Власівчаночка», м. Світловодськ), найтехнічніший гравець — Ліза Бабкіна («Жайвір», м. Шпола), футболістка з найдовшою косою — Діана Муляр («Власівчаночка», м. Світловодськ), «Міс турніру» — Лілія Погорецька («ДЮСШ», м. Тальне), наймолодші гравці — Інна Живолуп та Діана Ткачук («Ніка-ЛНЗ», с. Лебедин).

Футбольний клуб «Жайвір» щиро вдячний Всеукраїнському об’єднанню «ЧЕРКАЩАНИ» та особисто кандидату на посаду міського голови Сергію Кравченку за фінансову підтримку організації змагань.

Наталія ДАВИДЕНКО (фото автора).