Депутати внесли зміни до районного бюджету та встановили надбавки за інтенсивність роботи голові районної ради

Слово про хід мобілізації

П’ятого вересня відбулося засідання чергової сесії Шполянської районної ради, на розгляд якої було винесено 15 питань. Розпочали з демонстрації патріотичного відеоролика, знятого працівниками відділу освіти та присвяченого останнім подіям країни. Голова районної ради Іван Скорик оприлюднив інформацію про свою заробітну плату (в межах 3600 грн.), оскільки впродовж його перебування на посаді, неодноразово надходили відповідні запити від громадян. До того, як розпочати розгляд питань порядку денного, надали слово районному військовому комісару Віктору Дорошенку, який поінформував депутатів і присутніх на сесії громадян про хід третьої хвилі мобілізації, організацію допомоги воїнам АТО. Військкомат по мірі необхідності виконував завдання із забезпечення військових частин воїнами, які володіють потрібними військово-обліковими спеціальностями. Віктор Дмитрович наголосив на тому, що в районі є прикрі випадки , коли ігнорують повістки, коли розповсюджуються плітки про хабарництво у військкоматі, про загибель наших військових тощо. «Це робиться для того, щоб зіштовхнути лобами людей з представниками влади, зірвати роботу, — висловив свою думку Віктор Дорошенко. »

Порядок денний сесії затвердили з порушенням

За порядок денний проголосували не всі депутати. Олексій Пірогов зазначив, що останнє питання (про надбавки голові районної ради в межах норм, передбачених законодавством) не було попередньо розглянуто на президії та не затверджено до винесення на сесію. На думку Олексія Івановича, це є грубим порушенням Регламенту районної ради та Закону України «Про доступ до публічної інформації». Голова районної ради повідомив, що внесли дане питання на розгляд сесії - ініціатива депутата Миколи Лазаренка. Врешті депутати таки затвердили пропонований порядок денний сесії, незважаючи на зауваження депутата Пірогова. Тож знову, напевно, з’явиться привід у громади писати запит до районної прокуратури.

Проаналізовано стан наповнення та видатків районного бюджету

Першим питанням традиційно було розглянуто стан бюджетної сфери району. Інформацію про виконання районного бюджету надав начальник фінансового управління райдержадміністрації Володимир Пустовіт. З його доповіді стало відомо, що за І півріччя поточного року районна скарбниця отримала 87996,3 тис. грн. доходів (84628,3 тис. грн. — до загального фонду (98,8%), 3368 тис. грн. — до спеціального фонду). Володимир Минович наголосив, що негативно впливає на наповнення бюджету фінансовими ресурсами порушення платниками податків розрахункової дисципліни. Станом на 1 липня суб’єкти господарювання заборгували до загального фонду місцевих бюджетів району 227,9 тис. грн., у якій рахується 13,1 тис. грн. боргів до районного бюджету. Найгірша ситуація зі сплатою платежів до місцевого бюджету склалася по платі за землю — 201,8 тис. грн. (91,1% від загальної заборгованості), податку на доходи фізичних осіб — 26,1 тис. грн.

За цей же період видатки загального фонду районного бюджету виконані в сумі 83007,3 тис. грн. (91,8% до уточненого плану звітного періоду, з них власні видатки райбюджету — 80030,2 тис. грн. (96,4%), міжбюджетні трансферти — 2977,1 тис. грн.). На захищені та першочергові статті витрат спрямовано 80338,1 тис. грн. (96,8% загального обсягу використаних коштів); на галузь освіти — 30481,3 тис. грн., охорони здоров’я — 14028,4 тис. грн.; соціальний захист — 30970,6 тис. грн., культури — 3012,3 тис. грн.

Серед змін до бюджету — з метою надання матеріальної допомоги сім’ям загиблих та поранених військовослужбовців, які брали участь у бойових діях на сході України, збільшено видатки на надання матеріальної допомоги жителям району на 65000 грн. ( районна комплексній програмі «Турбота» на 2014-2020 роки).

Рішенням сесії установлено загальний обсяг доходів районного бюджету на 2014 рік у сумі 165518,7 тис. грн.

Передбачено заходи із забезпечення роти охорони

Під час сесії внесено зміни до районної програми забезпечення мобілізаційної роботи та здійснення заходів зміцнення обороноздатності держави на 2014-2016 роки в Шполянському районі. Опираючись на Закон України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», затверджено розрахунок потреб фінансового забезпечення роти охорони на 2014 рік, а саме: придбання необхідних матеріалів, послуг, обладнання та спецобладнання для роти охорони (на суму 1250,293 тис. грн.).

Внесено зміни і до районної програми створення, накопичення та утримання матеріально-технічного резерву щодо попередження ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та їх наслідків на 2014-2018 роки. Зокрема, затверджено орієнтовний кошторис видатків (345 тис. грн.) на реалізацію сталого функціонування районної системи оповіщення про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій та забезпечення функціонування органів управління територіальною підсистемою цивільного захисту, розвитку пунктів управління. Затверджено номенклатуру лікарських засобів та виробів медичного призначення для створення недоторканого резерву в районних лікувальних закладах та орієнтовний кошторис видатків на їх придбання (93052,49 тис. грн.).

Шполянщина розвиватиме рибне господарство

Депутати розглянули і ряд господарських питань , пов’язаних з економічним розвитком району. Затверджено Програму розвитку рибного господарства водойм Шполянського району на 2014-2020 роки та перелік її заходів і завдань. Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації даної програми, — 182 тис. грн. Проаналізовано виконання програми охорони родючості ґрунтів Шполянського району на 2013-2015 роки. У поточному році фінансування цієї програми з державного і районного бюджетів не передбачено, заходи на даний час проводяться за рахунок власників земель та землекористувачів.  

Про роботу новоствореного комунального підприємства

А от звіт про діяльність створеного на початку року Шполянського районного комунального спеціалізованого лісогосподарського підприємства «Шполарайкомунлісгосп» за І півріччя викликав не одне запитання та інтерес у депутатів, зокрема, як саме здійснюється контроль за вирубкою посадок і чи не вигідніше сільським радам самим проводити цю роботу і віддавати населенню хмиз та дрова. Директор підприємства О.Губа поінформував депутатів про те, що на даний час проводиться інвентаризація земель і створення проектів відведення їх лісогосподарському підприємству згідно ст. 123 Земельного кодексу України. Організовується догляд за полезахисними та іншими захисними насадженнями, їх реконструкцією та відновленням і охороною. Наразі підготовлено базу під склад для зберігання продукції на території меблевої фабрики, а також складений договір оренди території і узгоджений сторонами. «Вирубку поки що ми не проводимо, — зазначив пан Губа. — Лише розчищаємо проміжки між посадками і полями. Сьогодні 980га землі перебуває в незадовільному стані». Депутат Павло Мальчик запропонував розробити чіткий механізм контролю за діяльністю даного підприємства.

На сесії також затверджено планову сітку загальноосвітніх шкіл, мережу класів-комплектів, учнів, штат працівників шкіл району на 2014-2015 навчальний рік, згідно якої здійснюватиметься нарахування та виплата заробітної плати педагогічним працівникам до введення в дію фактичної мережі та проведення тарифікації станом на 1 вересня 2014 року. Планова сітка дає можливість відділу освіти спрогнозувати кадрове забезпечення в освітянському комплексі району.

Щомісячна надбавка за високі досягнення у праці. Моральна сторона питання

Відповідно до п.2, 6 постанови КМУ № 268 від 09.03.2006 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівники апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів» районна рада вирішила встановити Скорику Івану Івановичу, голові районної ради, на час виконання повноважень щомісячну надбавку за високі досягнення у праці в розмірі 50% посадового окладу з урахуванням надбавки за ранг та вислугу років в межах наявного фонду оплати праці працівників районної ради, проводити преміювання Скорика І.І. за особистий вклад у загальні результати роботи, а також до державних і професійних свят та ювілейних дат, у межах фонду преміювання та економії коштів на оплату праці. За це рішення проголосувало 29 з 35 присутніх у залі депутатів. Меншість з них, яка проголосувала проти, очевидно, не бачить саме тих високих досягнень у праці голови райради. Депутат Пірогов, виступаючи, наголосив на моральній стороні даного питання, бо така надбавка справді передбачається законодавством. Але в час, коли країна потребує суспільної консолідації, людського і матеріального ресурсу на подолання зовнішньої окупації, мабуть, недоречно дбати про власне збагачення. Тим більше, що відповідальність за суспільно-політичну та соціально-економічну ситуацію в нашому районі несе не голова райради, а перший заступник голови Шполянської райдержадміністрації Ірина Береза, яка теж отримує до трьох тисяч грн. Але виходить вона може і за такі невеликі гроші справлятися з найскладнішими питаннями, пов’язаними з функціонуванням господарсько-економічного комплексу району, за що, в першу чергу, питають з неї. А голова райради Іван Скорик, якому нещодавно навіть не було цікаво послухати освітян під час серпневої конференції і вникнути в особливості роботи такого важливого комплексу, справитися на посаді без надбавок не може. Що там й казати, якщо наші кабінетні очільники не бачили впродовж всього літа зникнення державного прапора на пам’ятному знаку Героям Небесної Сотні, поки жителі міста самі не встановили його знову перед святом Дня Незалежності України. Отже, надбавка є, усе законно. Високих досягнень однак ніхто не відмітив.

А втім, добре, що серед нас є небайдужі співгромадяни, справжні віддані патріоти, котрі займаються волонтерством, жертвують часом і силами задля вкладу у таку довгождану перемогу над окупантом. Суспільна свідомість помітно оживає, люди прагнуть очищення, тож під час наступних виборів до місцевих рад увага громади буде прикута до тих, про чиї досягнення говорять їх благі справи!

На сесії побувала Наталія СТОРЧАК