Директор КП «Благоустрій» Микола НАРАДЬКО: «За допомогою нової техніки поступово розчистимо Шполу від порослі»

Днями погодні умови дозволили вийти працівникам КП «Благоустрій» на роботи з наведення належного санітарного стану території Шполи. Після зимового періоду хочеться максимально прибрати місто, аби засяяло чистотою у прийдешні великодні свята.

— Роботи у нас надзвичайно багато, — розповів «Шполяночці+» директор КП «Благоустрій» Микола НАРАДЬКО. — Сьогодні ми прибираємо вирізану поросль з території бережини, що навпроти районного суду. Тут восени максимально розчистили чагарники, вирубали дикорослі дерева, ліквідували стихійні сміттєзвалища. Як бачите, нині на цьому місці працює деревоподрібнююча машина DP-660T «Олнова», яка подрібнює гілки та крони дикорослих дерев на тріску. Її можна використовувати для опалення приміщень у твердопаливних котлах. Саме такі котли встановлені в КП «Комунальник-сервіс» та КП «Благоустрій» і протягом усієї зими ці комунальні підприємства опалювались деревиною вирубаних чагарників. Отже, ми робимо кілька корисних справ ― розчищаємо поросль та стихійні сміттєзвалища, і маємо матеріал для опалення.

— Чи збуваєте цей матеріал населенню?
— Окрім комунальних підприємств Шполи дровами забезпечили ще й 26 сімей учасників антитерористичної операції та 2 сім’ї людей із обмеженими можливостями. У цьому році надаватимемо його і малозабезпеченим громадянам, і сім’ям воїнів АТО.

— Чи розчистите подібно цьому прикладу і поросль біля містка в районі кутка «Чепурова гребля» та інших занедбаних місцях міста?
— Дуже хочемо прибрати всі місця, які потребують цього, але зробимо стільки, скільки дозволятиме наш ресурс. Якби було більше одиниць техніки і кількості працівників, то справились би швидко. А поки плануємо розчищати бережину від районного суду до вулиці Молодіжної, також і в інших місцях — зокрема, від вулиці Волонтерської до вулиці Івана Гончара. Залучаємо до робіт і громадян, які перебувають на обліку у районному центрі зайнятості.

— А що планується зробити на місці розчищеної бережини по вулиці Соборній?
— Є задум спланувати територію і висадити дерева, створити тут зону відпочинку у вигляді парку. Хотілося б, щоб жителі міста дбайливо ставилися до навколишнього середовища і не влаштовували більше отаких громіздких смітників, які мусимо прибирати. Тоді й буде привід пишатися рідним містом.

Наталія ДАВИДЕНКО (фото автора).