До 200-річчя з дня народження Кобзаря кредитні спілки подарували нову виставкову залу музею Шевченка в Каневі

Незважаючи на складний економічний стан в Україні наприкінці 2013 року, українці активно включилися до підготовки святкування 200-річчя з дня народження Т.Г. Шевченка.До відзначення ювілею долучилися і кредитні спілки — члени Всеукраїнської Асоціації Кредитних Спілок. Ось що говорить про це Ірина Драгомирецька – голова Правління кредитної спілки «Гарант», член Ради директорів Української Світової Кооперативної Ради: «Я з дитинства багато чула, читала про Т.Г. Шевченка, оскільки народилася на Черкащині і в шкільні роки майже щорічно ми з однокласниками відвідували могилу Великого Кобзаря. Проходили роки, але дороги до Кобзаря не заростали, а все більше людей хотіли поклонитися праху великого мислителя, поета, стратега. Приходять на думку слова із пісні: «Ми чуємо тебе Тарасе крізь століття, і голос твій нам душу окриля». У мене виникла ідея внести від кредитних спілок можливий вклад у цю справу. Одночасно Володимир Сидоровський (КС «Анісія» м. Львів) підтримав пропозицію студентів та викладачів Львівської банківської академії через благодійні акції відновити дубовий гай у селі Моринці на Черкащині, де народився Т.Г. Шевченко. Свою ідею я обговорила із головою правління кредитної спілки «Кредит-Союз» м. Черкаси, створився оргкомітет при Всеукраїнській Асоціації Кредитних Спілок по підготовці українського кредитно-кооперативного руху до відзначення ювілею Великого Кобзаря, який і очолив Володимир Казарінов».

Володимир Казарінов: «Думок виникало багато. З питанням, як краще втілити нашу ідею в життя, я вирішив звернутися до дирекції музею Т.Г. Шевченка у м. Каневі, безпосередньо до заступника генерального директора з наукової роботи, кандидата історичних наук Світлани Брижицької, щоб з’ясувати, що потрібно для музею в першу чергу. Тоді і було запропоновано оформити один із виставкових залів. Для цього кредитним спілкам необхідно було зібрати 87 тис. грн. Ідею реставрації розповсюдили, потрібно віддати належне Петрові Маковському — голові Спостережної ради КС «Вигода» м. Стрий, серед кредитних спілок-членів ВАКС, а з часом через Українську Світову Кооперативну Раду розповсюдили серед українських кредитних спілок Канади, США, Австралії та усіх кредитних організацій України. Ідею підтримали ряд кредитних спілок та окремі її члени , так вона стала дійсністю».

8 червня 2014 року відбулися урочисті заходи з нагоди відкриття виставкового залу №2 Музею Т.Г.Шевченка за участю представників кредитних спілок-благодійників. Учасники свята поклали квіти до могили Кобзаря. Світлана Брижицька, заступник генерального директора з наукової роботи, у своєму зверненні до присутніх наголосила, що відкриття цієї зали є найвагомішим внеском у розвиток музею за останнє десятиріччя.

Участь у цій благодійній акції взяли спілки- кредитори із усіх куточків України, у тому числі і Шполянська кредитна спілка «Добробут», очолювана Ларисою Пресліцькою.

Слід зазначити, що основою організації експозиційного простору є концепт «Муза. Доля. Слава», сформульований самим Шевченком у поетичному триптиху «Доля. Муза. Слава», написаному 1958 року в Нижньому Новгороді. Так названо і три експозиційні розділи, розташовані на першому і другому поверхах музею. Згодом у конференц-залі музею відбулося урочисте засідання учасників заходу.

Очільники музею та представники об’єднань кредитних спілок звернулися до присутніх зі словами вітання та подяки за активне долучення до цієї чудової ініціативи. Кульмінацією засідання стало нагородження всіх спілок — учасників цієї акції сертифікатами благодійника.

У свою чергу, кооператори також вручили музею пам’ятні подарунки. Після завершення урочистостей гості взяли участь в екскурсії по території Шевченківського національного заповідника.

Наталія ІЛЬЇНА (фото автора)