Домашні тварини – наші друзі: лікар Богдан Матвійчук про свою роботу

Люди лікували тварин від прадавніх часів. Сучасна назва «ветеринарна медицина» походить ще з латини, де означала «турботу про тварин і їхнє лікування». Зараз ветеринарія – це вже більше, ніж укол і таблетка; лікарі й лікарки вивчають хвороби, здійснюють різні дослідження і контролюють якість продуктів харчування для тварин.

Говорять, що працювати ветеринаром дуже цікаво, адже тварини можуть поводитися непередбачувано. Всі ми хоча б раз бачили відео з тваринами, які за лічені години стають вірусними. 

Богдан Матвійчук, ветеринар і власник клініки у Шполі, теж має багато цікавих робочих історій. Лікар показує відео, на якому котикові роблять кілька уколів, і розповідає: «Ось ми робимо йому ін’єкції антибіотиків, вітамінів, протизапальних, але деякі з них болючі. Кіт кричить, а власниця хвилюється, вже і молиться біля нього. Коли я відпустив його, він почав бігати клінікою, і стільця звалив, стрибав до своєї господарки. Метався скрізь тут». 

Такі випадки бувають часто. «Фіксація тварин для уколів – це щоденні проблеми. Особливо, як приводять собаку 40, 60, 80 кілограмів, то важко», – говорить лікар Богдан. 

Одна зі сторін роботи ветеринаром – це спілкування із власниками тварин. Серед цікавих фактів про цю професію можна побачити і те, що ветеринар має спочатку бути психологом для людей, а потім лікувати тваринку. Богдан Матвійчук теж визнає, що власники бувають різні: «Ми не можемо не зробити боляче тваринам, тому що треба тримати їх. Одні господарі нормально сприймають цей факт, а інші дуже переживають і просять не робити боляче»

Ветеринар Богдан розповідає, що жителі Шполи найбільше мають вдома котиків і собачок: «Великих тварин (корів, кіз) стає все менше. Більше люди тримають дрібних тварин. Традиційно це коти і собаки. Крім того, приводять до нас ще шиншил, папуг, іноді – хом’ячків. Недавно ми почали помічати, що люди заводять екзотичних тварин, наприклад, фазанів». 

Можливо, це пов’язано зі світовою тенденцією сприйняття тварин як друзів, а не як робочу силу чи джерело продуктів. Наприклад, раніше мати коня і корову було необхідно, щоб доглядати за господарством; зараз у цьому потреби немає, тому люди віддають перевагу дрібним тваринам, які можуть жити з ними у будинку. 

Відповідно, до ветеринарів люди теж звертаються частіше. Найпоширеніші хвороби серед тварин у Шполі – це вірусні захворювання. «Зараз часто трапляється чумка у собак, і взагалі вірусні захворювання, – розповідає Богдан Матвійчук. – Також багато випадків шкірних захворювань, дерматитів, грибкових і кліщових хвороб через літню спеку. Часто звертаються через проблеми з вушками, що буває, як собак купають у ставку, або ж наслідок потрапляння кліща». 

Ветеринари люблять кожну тваринку, хоча мають і улюбленців. Для Богдана Матвійчука собаки і коти лідирують у рейтингу. «Собаки і коти мої улюблені. Серед них лікувати краще собак, а вдома маю кота», – розповідає лікар. 

Друга неділя серпня, 8 серпня цього року – це професійне свято працівників ветеринарної медицини в Україні. Бути ветеринаром – це розумітися на всіх системах організму і рятувати тварин від будь-яких хвороб. Вітаємо з Днем працівника ветеринарної медицини!

  Олександра Лісогор