Другий етап медреформи: госпіталі для ветеранів війни не закриватимуть

????????????????????????????????????

Верховна Рада прийняла постанову про недопущення зупинки функціонування госпіталів ветеранів війни під час другого етапу медичної реформи.

У Черкаському обласному госпіталі для інвалідів війни щороку проходять реабілітацію та отримують медичні послуги понад 5 тисяч захисників держави. Водночас зі стартом другого етапу медреформи госпіталь зміг підписати договори з НСЗУ на три пакети послуг з очікуваною вартістю понад 16 мільйонів гривень, але Нацслужба не фінансує більшість послуг фізіотерапевтичного відділення. Тобто масажі, водні процедури, соляна кімната тощо не були б оплачені. Для наших військових послуги з реабілітації не менш важливі, ніж медикаментозна терапія, а в госпіталі вони отримують комплексне лікування.

–У лютому під час розширеної наради ми вже обговорювали цю проблему із лікарями, фахівцями профільного управління ОДА та керівниками комунальних закладів, – повідомив голова обласної ради Анатолій Підгорний на своїй сторінці у Facebook. – Напрацювали можливий вихід із ситуації, сформували звернення, яке депутати підтримали на сесії, й направили його до Верховної Ради. Наразі ВР своєю постановою відклали на рік перехід госпіталів на нову систему фінансування, вони отримуватимуть кошти за рахунок державної субвенції?

За цей час на обласному рівні напрацьовуватимуться пропозиції щодо врегулювання проблеми фінансування медичних закладів в умовах реформи.