Два в одному: У Лебедині святкували День Незалежності та День села

Минулого тижня в Україні тривала низка святкових заходів. Після святкування Дня Державного Прапора 23 серпня країна відзначала День Незалежності. 28-а річниця свята супроводжувалася урочистими заходами. Відбулися вони і в Лебедині. Село цього дня відзначало 571-шу річницю з дня народження.

На святкуванні дня села побувала «Шполяночка+».

«Пахне рідне село: і цвітінням лугів, і роздоллям небес, і піснями гаїв, і полями, де сонячне світить чоло – пахне цвітом село...»

У центрі села, де облаштовано сцену, чути галасливий сміх малюків, які розважаються на батутах та дитячих майданчиках. З іншого боку захоплює виставка робіт місцевих майстрів.

Відомо, що село Лебедин славиться не тільки працьовитими людьми, але й людьми, які продовжують традиції української культури, тож на святі яскраво представлені вироби умільців народного промислу.

Український колорит захоплює усіх, хто проходить повз. Неймовірні вишиванки та вишиті картини не можуть залишити байдужими людей з душею українця.

Йдучи далі, уже можна помітити, як збирається натовп біля сцени: від малого до великого збігаються жителі на день народження села. Радісна метушня панує навколо. Лунає музика… Увагу одразу привертають ефектні ведучі дійства, які були одягнені у яскраві червоні кофтинки.

З вітальним словом звертається до гостей в.о. старости села Олексій Рудас. У своїй промові він згадує історію та перемоги села, здобутки його жителів, розповідає про ремонти доріг та покращення умов для лебединців. Також неодноразово Олексій Рудас наголошує, що саме Лебедин та його жителі — найкращі в Україні та за її межами.

До села прибули також гості зі Шполи — заступник міського голови з питань житлово-комунального господарства Віталій Плетінь та керуюча справами виконкому Шполянської міської ради ОТГ Тетяна Герус. Гостинні жителі села зустрічають гостей запашним короваєм.

Тетяна Герус та Олексій Рудас нагороджують грамотами та цінними подарунками талановитих майстрів за активну участь у житті села. Оплески та вигуки лунають після кожного нагородженого. Помітно, що тут усі рідні, усі хвилюються та радіють за кожного земляка.

На сцену запрошують почесного жителя села Іллю Коливая. Ілля Іванович ділиться історією свого життя та зачитує дві поезії про рідне село.

Урочиста частина завершується покладанням квітів.

Подарунок для лебединців — святковий концерт: свої пісенні вітання дарують талановиті жителі та колективи с. Лебедин.

ЮЛІЯ ЗАРУДНІЦЬКА