Дистанційна освіта та казкотерапія для дітей-переселенців: на Черкащині триває навчальний процес

nta.ua

Другий тиждень поспіль під час війни на Черкащині триває освітній процес. Нині дистанційно навчаються у 602 закладах, розповів керівник обласного управління освіти і науки ОВА Валерій Данилевський.

Як пояснив посадовець, дистанційне навчання організоване у 466 школах області (у тому числі усіх інтернатах), 97 дитсадках (1 заклад працює очно), 6 закладах вищої освіти (2 заклади надають послуги за змішаною формою), 19 закладах фахової передвищої освіти (1 за змішаною формою), 14 закладах професійної (професійно-технічної) освіти (3 за змішаною формою).

"Із 28 березня учні 27 шкіл області будуть на канікулах. Форму роботи закладів освіти погоджено з відповідними військово-цивільними адміністраціями", – пояснив посадовець.

Водночас забезпечене право на здобуття освіти для 3 259 учнів з числа внутрішньо переміщених осіб (Звенигородський район – 972, Золотоніський район – 392, Уманський район – 755, Черкаський район – 1104, інтернатні заклади освіти – 36).

– З ініціативи переможниці Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2022» Катерини Молодик ми створили безкоштовну онлайн-школу «Абітурієнт – 2022» для поглиблення знань української мови. А Черкаський обласний інститут післядипломної освіти на освітянській платформі у рубриці «Дистанційна школа для учнів»  підготував відповідні навчальні відеоматеріали. Фахівці-дефектологи «Країни добра» щовівторка та щочетверга організовують корекційно-розвиткові заняття для дітей з особливими освітніми потребами та заняття з психологічної підтримки для дітей з інших регіонів України, – відзначив Валерій Данилевський.

Також, за його словами, у рамках волонтерського проєкту, організованого КЗ «Черкаська спеціальна школа Черкаської обласної ради», кожного вівторка діти з особливими освітніми потребами з інших регіонів України мають можливість відвідати корекційні, творчі та релаксаційні заняття з використанням арттерапії, музикотерапії, казкотерапії, технік для зняття стресів та страхів, вправ для стабілізації внутрішнього стану.

У закладах освіти, що визначені як пункти прийому, створені всі необхідні умови, щоб прийняти, нагодувати, перевдягнути та забезпечити відпочинок цим людям. Водночас на базі закладів освіти створюються куточки психологічного розвантаження для дітей, які з родинами знайшли прихисток на Черкащині.

– Окремо хочу висловити слова вдячності нашим учням, які, будучи свідомими громадянами нашої країни з патріотичною життєвою позицією, присвячують свої таланти у формі листів, малюнків, віршів та пісень нашим захисникам, – додав посадовець.