До нашої редакції нещодавно звернувся шполянин Віктор Денисенко — ветеран педагогічної праці. Він поділився із читачами «Шполяночки+» своїми думками про те, яким чином можна додатково популяризувати Шполянський край із користю для його жителів.
— Поблизу нашого району, якщо хто знає, є гідрологічна пам'ятка природи місцевого значення — джерело «Калиновий кущ», — розповідає Віктор Дмитрович. — Об’єкт знаходиться на території Лисянського району, 3-й км шляху Лисянка-Київ. Рухаючись по туристичному маршруту до сіл Шевченкове, Моринці, Вільхівець зі сторони Київщини, подорожні мають змогу побувати у овіяному легендами місці, де з глибини землі віками пробиваються на поверхню джерельні води, які дарують людям впродовж багатьох віків кришталево-чисту і смачну воду. Колись тут зупинялися і чумаки, і козаки Запорізької Січі, і майбутній національний пророк — малий Тарас Шевченко. Тепер дослідники визначили, що вода в «Калиновому кущі» — цілюща, корисна для організму, бадьорить і відганяє хвороби. Чудодійність цього природного дива відчували і задовго до досліджень науковців. Декілька років тому цей природний об’єкт приведено добродіями в належний стан. До того ж, і міні-завод з виробництва мінеральної води «Тарасове джерело» налагодили. Зупинитися в цьому чудовому місці, щоб попити джерельної води, — одне задоволення.
І от подумалося, що питання якісної питної води з року в рік переростає в глобальний масштаб. Дуже багато шполян не використовують воду з криниці, а їдуть набирати до джерел. Бо ж споживати неякісну воду — це шлях до хвороб і неприємностей. Дуже хочеться, щоб у нас теж з’являлися такі іміджеві марки, як «Калиновий кущ». Люди готові наводити благоустрій, шукати шляхи приваблення туристів, навіть організовувати виробництво, зміцнюючи місцеву економіку. До прикладу, у Кримках в центрі села, неподалік від приміщення ФАПу, у березі є подібне джерело, яке можна благоустроїти, зробити кювет, побудувати туди дорогу, дати історичну назву. Це примножило б багатство нашої ОТГ.