«Козячий конфлікт» на Забережній врегульовують у міській раді

Невеликий відрізок вулиці Забережної знаходиться окремо за городами, попід самою залізничною колією. На цьому так би мовити, хуторі, знаходиться 8 дворів у красивому, затишному і мальовничому місці. Ніби й сама природа просить людей жити тут у мирі й злагоді, радіти життю. Та не вичерпується вже котрий місяць на цьому кутку конфліктна ситуація через… звичайних кіз.

«Шполяночка+» вже двічі повідомляла читачів про те, як житель цієї вулиці Сергій Бабенко стріляв по козам свого сусіда, і як розслідувала цей факт поліція.

Днями пан Сергій завітав до редакції і повідомив про те, що жителі вулиці письмово звернулися до міської ради зі скаргою на Василя Цвіркуна, який утримує в своєму обійсті більше десятка кіз, які бездоглядно завдають шкоди на території їх садиб.

У міській раді не відкладали у глибоку шухляду розгляд звернення шполян і за декілька днів на місце виїхала комісія у складі працівників відділу земельних відносин та муніципальної служби, аби розібратися в ситуації та вичерпати конфлікт.

Комісію, окрім пана Цвіркуна, зустріли і жителі вулиці, які підписалися під зверненням. Попри більш ніж емоційний діалог між скаржниками і винуватцем їх незручностей, представники міської влади прагнули конструктивно вивчити питання. Оглянули обійстя Василя Цвіркуна, де зафіксували стадо кіз у огородженому місці. Однак сусіди нарікають на те, що в час, коли господар веде свою худобу до місця пасовища, вони встигають по дорозі наробити шкоди біля їх садиб.

— Я розумію, що кожна людина має право утримувати домашнє господарство, але ж не на шкоду оточуючим, — каже Сергій Бабенко. — Багато разів пан Цвіркун пас своїх кіз без догляду, не звертаючи уваги, як вони йшли на чужі городи і знищували городину. До того ж, син Цвіркуна, який перебуває на обліку в нарколога, постійно зчиняє сварки і погрожує мені особисто. Тому й моя реакція і на нього, і на шкідливих кіз була нестримною, я відлякував їх петардами. Повірте, людям урвався терпець, тому й вирішили звернутися за допомогою до влади, щоб поставити край у цьому неподобстві.

На це Василь Цвіркун заперечує, переконує, що стадо йде на пасовище за старшою козою і нікуди не відволікається.

І знову вибух скандалу зі словами вже іншого сусіда: «Я тобі їх всіх вистріляю і тобі в’язи поскручую!»

Здавалося, що віднайти істину в цій сварці-постановці для приїжджих було неможливо.

— Питання розглядатиметься на засіданні комісії міськради, на яке буде запрошено обидві сторони конфлікту, — повідомив присутній на виїзді спеціаліст-архітектор відділу земельних відносин міської ради Микола Стеценко. — Комісія підготує проект рішення проблеми. А поки що ми наполегливо рекомендуємо господарю належно дотримуватись правил утримання стада, зокрема, водити тварин до пасовища на повідку. Інакше конфлікту не вичерпатися, і справа може дійти до суду.

На виїзді побувала Наталія ДАВИДЕНКО