ЄДИНА ГРОМАДА — БІЛЬШІ МОЖЛИВОСТІ

16 лютого на засіданні ради районної партійної організації ВО «ЧЕРКАЩАНИ» одноголосно було прийнято рішення — ініціювати створення однієї Шполянської громади шляхом об’єднання всіх населених пунктів району. Міський голова Сергій Кравченко повідомив, що він вже звернувся за порадою до всіх сільських голів району, бажаючи дізнатися їхнє бачення майбутнього об’єднання.

— До мене вже неодноразово зверталися сільські голови, які пропонували об’єднатися всій Шполянщині в єдину громаду. І неабияке раціональне зерно в їхніх пропозиціях дійсно є, — прокоментував Сергій Володимирович. – Однак спочатку потрібно почути думку всіх людей з цього приводу, провести обговорення, слухання. А потім приймати рішення.

— Вважаю цей крок правильним, адже ніхто не хоче розшматовувати нашу Шполянщину, ми ж є географічним центром країни! — підтримала міського голову член ради партії Світлана Плахотнюк.

Свою думку висловив і голова наглядової ради LNZ Group Дмитро Кравченко:

— З одного боку нам, жителям Лебедина, може було б і комфортно об’єднатися з Журавкою, відмежуватися від решти району та організувати свою громаду. Економічно ми були б самодостатніми, забезпечили б достойний рівень життя населення. Але це було б занадто егоїстично. Як тоді будуть виживати ті громади, на території яких немає великих підприємств? Адже головною перевагою децентралізації є те, що більша частина податків залишається місцевим громадам. І, якщо на території об’єднаних громад працює потужне підприємство, то це означатиме суттєве поповнення місцевого бюджету. Тож варто все зважити і прийняти раціональне, спільне і беззаперечне рішення, яке дозволить забезпечити покращення життя людей всього Шполянсього району. Тому, на мою думку, це має бути одна Шполянська громада.

Наталія СТОРЧАК.