Економити з нинішніми цінами не так складно, як здається

Що кожна людина найбільше цінує в своєму житті? Без чого люди не можуть існувати? Скільки нам потрібно часу, щоб зрозуміти, як важливо мати гроші! Але це лише папірці, які так приємно відтягують кишеню щоразу, коли ти проходиш біля магазинів. Смішно, чи не так? Прислів’я «Не май сто кіп у полі, а май друзів доволі» вже давно не актуальне в нашому світі.

Влада, слава, престиж, гроші — ось що зараз розбурхує розум більшості людей. Шкода… Чи не так? У наш час гроші мають величезну цінність! Гривня знецінюється, долар росте, а зарплати людям ніхто і не думає піднімати.

Середньостатистична заробітна плата в нашій країні становить 1300 гривень, це навіть менше, ніж в країнах зі значно гіршою економікою, ніж у нас. І відразу постає запитання, як же економити в теперішні часи? Майже половина сімейного бюджету середньостатистичної сім’ї залишається в супермаркетах, на ринках і в продуктових магазинах.

Зараз нам, як ніколи, допоможуть декілька простих правил:
1. Не ходити до магазину без поставленої задачі на покупку. Краще скласти список вам необхідних речей, аби раптово не захотілось чогось іншого в магазині.
2. Не забувайте брати дисконтну карту, якщо вона у вас є. Ви на цьому хоч і не багато, але заощадите.
3. Вибирайте товар з нижніх полиць супермаркетів і з далеких кутів стелажів. Перший — дешевший, другий — свіжіший.
4. Робіть заготовки на зиму. Варення, консервовані овочі, заготовки для супів тощо. Вони дозволяють зберегти сімейний бюджет і заповнити брак вітамінів вашого організму взимку.
5. Частіше ходіть на ринок: в сезон на ринках продукти свіжіші, а ввечері ще й дешевші.

Ці прості на перший погляд, але дуже корисні правила допоможуть вам економити на продуктах харчування.

Діана ГОРИН, учениця 11-Г класу міської школи №3-гімназії.