Французи врятували малу дитину на водоймі

Героїчний вчинок стався днями у Шполі. Про це повідомляє Шполянський РВ У ДСНС України в Черкаській області.

Подію описав у «Фейсбуці» речник Управління ДСНС в Черкаській області Костянтин Проценко: «Двоє чоловіків та дівчина, які приїхали із Франції до України, аби допомогти налагодити на Шполянському насіннєвому заводі виробничу лінію, врятували на місцевій водоймі 6-річного хлопчика. Подія сталася 4 серпня близько 20-ї години. Група дітей віком 6-8 років перебуваючи на водоймі без дорослих, гралися у воді. Раптом, потрапивши на глибину, один із дітлахів почав тонути. Перелякані діти почали кричати та щодуху кликати на допомогу. На щастя, крики дітей почула група французьких працівників, що працювали неподалік від водойми. Діючи швидко та фахово, чоловіки пірнули на глибину, де знайшли та підняли на поверхню дитину, яка не подавала ознак життя.  Вже на березі дорослі почали робити штучне дихання та непрямий масаж серця. Коли на місце події прибула бригада «швидкої медичної допомоги», дорослі вже зуміли повернути хлопчика до життя, у нього з’явився пульс, він почав самостійно дихати. 

Дитину, яка перебувала у важкому стані терміново доставили до реанімаційного відділення Шполянської центральної районної лікарні.
Як стало відомо, рятівниками виявилися громадяни Франції, — Франк, Бенуа та молода жінка Кристель, які перебувають в Україні у робочому відрядженні. 

Рятівники місцевого підрозділу ДСНС зустрівшись із рятувальниками, подякували французам за небайдужість та професійні дії під час порятунку дитини. За словами наймолодшої француженки Крістель, врятувати дитину вдалось завдяки спеціальним курсам першої медичної допомоги, які вони усі пройшли у Франції під час підготовки волонтерів в місцевому пожежному підрозділі. Наразі життя хлопчика поза небезпекою».